1

Mam propozycję dla fanów sztuki i zwiedzania. Kinową propozycję

Do kin marsz! Niekoniecznie na filmy. To tytuł tekstu, jaki opublikowałem kilka miesięcy temu. Wskazywałem na różne atrakcje oferowane przez kina w dzisiejszych czasach. Mowa o pokazach (czasem transmisjach) z sal operowych czy teatrów. Polski widz może bez opuszczania swojego miasta zajrzeć do świątyń sztuki w Nowym Jorku, Mediolanie czy Moskwie. Przypominam o tym, ponieważ […]

Do kin marsz! Niekoniecznie na filmy. To tytuł tekstu, jaki opublikowałem kilka miesięcy temu. Wskazywałem na różne atrakcje oferowane przez kina w dzisiejszych czasach. Mowa o pokazach (czasem transmisjach) z sal operowych czy teatrów. Polski widz może bez opuszczania swojego miasta zajrzeć do świątyń sztuki w Nowym Jorku, Mediolanie czy Moskwie. Przypominam o tym, ponieważ pojawił się kolejny ciekawy projekt, o którym warto napisać.

Jeżeli ktoś korzysta z oferty kin wspomnianej we wstępie, zapewne wie, że to rzecz warta uwagi. Osobom niezorientowanym w temacie radzę wybrać się kiedyś na taki pokaz, by sprawdzić. Jednych i drugich może zainteresować wiadomość, że sieć kin Multikino organizuje projekcje filmu poświęconego zbiorom Muzeów Watykańskich. Na dobrą sprawę, można tu mówić o wycieczce, zwiedzaniu rzymskich przestrzeni i podziwianiu zbiorów sztuki zgromadzonych w murach Wiecznego Miasta. Gdzie i kiedy organizowane są muzealne projekcje?

Wystawę multimedialną zobaczyć będzie można w 4 terminach, 1 i 4 grudnia o godzinie 18:00 zostaną zrealizowane pokazy w technologii 2D, natomiast 8 i 11 grudnia o godzinie 19:00 widzowie będą mogli zwiedzić Muzea Watykańskiej w kinowej technologii 3D.

Pokazy odbędą się w aż 14 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.[źródło]

Pierwszy grudnia wypada niestety dzisiaj, więc na ten pokaz raczej nie zdążycie, ale zawsze pozostają kolejne daty. Wycieczka trwa godzinę, a za tę przyjemność trzeba zapłacić 35 złotych (cena biletu normalnego, są oczywiście tańsze: trzeba być studentem/uczniem/seniorem – dowiadujcie się na stronie, czy przysługuje Wam zniżka). Ktoś stwierdzi, że to trochę dużo, lecz przypominam, że chodzi o wycieczkę do Rzymu. Może i wirtualną, ale jednak – takie rzeczy kosztują ;)

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na dedykowanej mu stronie. Jeśli ktoś się zdecyduje, to życzę udanego seansu.