Gry

Mafia 4 powstaje! Znakomita wiadomość dla fanów serii

Konrad Kozłowski
Mafia 4 powstaje! Znakomita wiadomość dla fanów serii
4

Na takie wieści z okazji 20-lecia premiery "Mafii" chyba nikt nie liczył. Twórcy zapowiedzieli, że nowa odsłona słynnej serii powstaje, ale jeszcze na nią zaczekamy.

"Mafia" to gra z 2002 roku, która do dziś ma wielu fanów na całym świecie. Jej sukces i popularność spowodowały, że osiem lat później ukazała się druga część, zaś w 2016 roku domknięto trylogię. Niestety, "Mafia III" nie dorównywała nawet sequelowi, o oryginalne nie wspominając, nawet pomijając fakt postępu technologicznego, który na przestrzeni lat się dokonał. Nic więc dziwnego, że studio postanowiło wrócić do korzeni i przygotowało remaster 2. części, a oryginalną "Mafię" całkowicie przerobiono z uwzględnieniem najnowszych technologii.

Nie wszyscy wyczekiwali efektów pracy tego samego studia, które przygotowało "Mafię III", ponieważ obawiano się, że legenda zostanie zbezczeszczona. Nic takiego się nie wydarzyło, a "Mafia: The Definitive Edition" okazała się bardzo sprawną unowocześniona wersją kultowego tytułu. Dzięki temu wielu młodszych graczy sięgnęło po historię debiutującą w 2002, a która nadal świetnie się trzyma i potrafi zaangażować. Nie myślę o sobie, jako o typowym graczu, ale są tytuły, do których wracam i które doskonale pamiętam - "Mafia" jest jednym z nich, a ostateczna wersja sprostała nawet moim oczekiwaniom.

Nie przegapcie promocji na Steam: od 1 do 5 września oryginalna Mafia będzie za darmo do pobrania!

Mafia 4 powstaje. Kiedy premiera gry?

Z okazji 20-lecia gry, twórcy "Mafii" udzielili obszernego wywiadu serwisowi mafiagame.com. Możecie się z nim w całości zapoznać w języku polskim, a udział w rozmowie wzięli z wieloletni pracownicy studia Hangar 13. Wśród nich znaleźli się: dyrektor generalny Roman Hladík oraz szef produkcji i dyrektor ds. mediów Tomáš Hřebíček, którzy pracowali nad każdą grą z serii, począwszy od pierwowzoru, oraz reżyser gry Alex Cox, który jest związany z serią od czasu Mafii II. Co najważniejsze, na ostatnie pytanie padła zaskakująca odpowiedź: ogłoszono prace nad kolejną odsłoną gry, która ukaże się za kilka lat.

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu