Moje przemyślenia

Madzia tańczy przy rurze czyli jak się pozbyć Trending Articles z Facebooka

GM
Grzegorz Marczak
33

Grzesiek na Antyweb opisywał dziś sposób na to jak pominąć aplikacje portalowe aby dostać się do tresci promowanych w sekcji Trending Articles (Popularne artykuły), ja natomiast napiszę jak się tego kompletnie pozbyć. Facebook przyzwyczaił mnie do tego, że mój stream z newsami jest praktycznie m...

Grzesiek na Antyweb opisywał dziś sposób na to jak pominąć aplikacje portalowe aby dostać się do tresci promowanych w sekcji Trending Articles (Popularne artykuły), ja natomiast napiszę jak się tego kompletnie pozbyć.

Facebook przyzwyczaił mnie do tego, że mój stream z newsami jest praktycznie mój. Jeśli ktoś mi przeszkadza mogę go usunąć, zablokować, ignorować itp. I to wrażenie panowania nad informacjami jakie są mi wyświetlane na FB zaburza tylko jedno, już nie taka nowa ale ostatnio coraz bardziej widoczna sekcja Trending Articles.

Nie byłoby dla mnie problemu gdyby w Trending Articles pokazywane były informacje choć trochę zbliżone do moich zainteresowań lub takie, które po prostu są ciekawymi a czasem ważnymi newsami. Niestety tak nie jest i w sekcji tej pojawia się "głos ludu", który to na przykład dziś za niezmiernie ważna i oburzającą informacje uznał matkę tragicznie zmarłego dziecka, która tańczy podobno na rurze.

Ja po prostu nie chcę czytać tego rodzaju treści, nie podnieca mnie ilość komentarzy pod takim artykułem ani ilość odsłon jaką generuje. Chcę natychmiast usunąć takie newsy z mojego streamu. Okazuje się jednak, że nie mogę bo Trending Articles rządzą się innymi prawami. Pojawiają się kiedy chcą a jedyne co można z nimi zrobić to udostępnić dalej. Rzuciłem więc szybko w Google hasło "how to.." i okazało się, że nie można tego usnąć w żaden inny sposób niż bawiąc się w dodatkowe skrypty do przeglądarek.

O ile nie używam Adblocków i podobnych narzędzi o tyle w tym przypadku się chyba skuszę bo wyjątkowo razi mnie kiedy z rana dostarczany mi jest tabloidowy news i to w tym najgorszym wydaniu.

Jak więc się tego pozbyć? Jest kilka sposobów. Dla Firefoxa wystarczy zainstalować rozszerzenie Stylish a następnie dodatek Facebook Remove Trending Articles. Dla tych natomiast którzy tak jak ja namiętnie korzystają z Chrome jest całkiem ciekawe rozszerzenie o nazwie FB Purity addon, który daje o wiele więcej możliwości niż tylko wyłączenie niechcianej sekcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook