Apple

16-calowy Macbook tuż za rogiem. Możliwe że zobaczymy go jeszcze dziś

Kamil Świtalski
16-calowy Macbook tuż za rogiem. Możliwe że zobaczymy go jeszcze dziś
9

Nie możecie już doczekać się 16-calowego Macbooka Pro? Możliwe że większy wariant komputera z ulepszoną klawiaturą trafi do sklepów jeszcze w grudniu!

Chyba żaden komputer w ostatnich miesiącach nie wzbudza tylu emocji, co 16-calowy Macbook Pro. O większym wariancie laptopa Apple plotkuje się od wielu miesięcy — i raz jest pewniakiem jeszcze w 2019 roku, innym — spodziewamy się jego debiutu dopiero wiosną przyszłego roku. I szczerze mówiąc byłem przekonany, że ostatecznie nie doczekamy się go do przyszłego roku — a tu niespodzianka. Dziś znowu zrobiło się o nim głośno — i sprzęt miałby trafić do sprzedaży jeszcze w grudniu tego roku.

Zobacz też: Macbook Pro w wersji 16 cali może zadebiutować już za kilka dni

16-calowy Macbook jeszcze w grudniu 2019?

Najwyraźniej wielu użytkowników wciąż tęskni za większymi wariantami laptopów Apple — bo większy wariant Macbooka wzbudza niezdrowo wiele emocji. Nowy sprzęt miałby w portfolio giganta z Cupertino zastąpić dotychczas największe komputery przenośne — czyli kultowe piętnastki. I jeżeli wierzyć wcześniejszym plotkom: wszystko to bez specjalnego powiększania całej konstrukcji — za to kosztem dotychczasowych ramek. Miałby też doczekać się zmiany na którą wielu czekają od... 2015 roku: ulepszonej klawiatury. Mark Gurman z Bloomberga, specjalizujący się w tematyce Apple, poinformował, że firma miałaby oficjalnie zaprezentować go dziś lub jutro — a nowy sprzęt trafi do sklepów już w przyszłym miesiącu. W kwestii ceny — bez większych niespodzianek — miałby on kosztować tyle samo, co dostępny obecnie w ofercie Apple 15-calowy komputer — czyli ceny zaczynałby się od 11 999 PLN.

Zobacz też: Nowe zdjęcie 16-calowego MacBooka. Premiera lada moment

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu