Windows

Lumia Cyan dla kanału deweloperskiego już jest, a HTC dostają Windows Phone 8.1!

JS
Jakub Szczęsny
21

Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście lub nie dostaliście monitu, sprawdźcie lepiej ekran aktualizacji w swoich telefonach z Windows Phone - oczywiście o ile jesteście członkami programu Preview for Developers. Może bowiem czekać tam na Was niespodzianka w postaci aktualizacji dla Waszego telefonu z mobi...

Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście lub nie dostaliście monitu, sprawdźcie lepiej ekran aktualizacji w swoich telefonach z Windows Phone - oczywiście o ile jesteście członkami programu Preview for Developers. Może bowiem czekać tam na Was niespodzianka w postaci aktualizacji dla Waszego telefonu z mobilnymi okienkami na pokładzie. Microsoft w kanale deweloperskim umieścił poprawkę, która w końcu pozwala na zainstalowanie paczki poprawek od Nokii - Lumia Cyan. Dobrą wiadomością mogą cieszyć się także posiadacze smartfonów od HTC - ich urządzenia także otrzymają aktualizację do Windows Phone 8.1.1, podobnie jak i użytkownicy Samsunga Ativ S.

Aktualizacja została rozwiązane dosyć ciekawie - w przypadku Nokii Lumia, pierwsza aktualizacja oznaczona numerem 8.1.14176 oprócz poprawek w kwestii wydajności i optymalizacji systemu, przygotowuje telefon do zaktualizowania oprogramowania układowego, które w aktualnej wersji widnieje pod nazwą "Lumia Cyan". W owej paczce usprawnień znajdują się głównie ulepszone funkcje aparatu fotograficznego dla najwyższych modeli Nokii z Windows Phone na pokładzie. W przypadku innych urządzeń, wraz z tą aktualizacją nadchodzi długo wyczekiwany Windows Phone 8.1 Update 1 dla Samsunga Ativ S i telefonów HTC.

Cyan jeszcze nie gości na wszystkich urządzeniach po aktualizacji - ta akurat jest rozsyłana falami i może się okazać, że niektórzy otrzymają ją nieco później od reszty szczęśliwców. W aktualizacji przygotowującej do Cyana poprawiono błąd 80188308, który błędnie informował o braku miejsca na zainstalowanie aktualizacji. W razie, gdyby problem jednak się powtarzał, Microsoft zaleca wykonanie przywrócenia niewadliwej wersji systemu z Nokia Recovery Tool.

Na próżno szukać nowych funkcji w Windows Phone 8.1 po tym uaktualnieniu. Cyan jeszcze nie mam, ale nawet, jeśli go dostanę, to raczej z niego nie skorzystam, bo owa aktualizacja skupia się raczej na topowych modelach, a 1320 to niestety budżetowy phablet z ogromnym ładunkiem kompromisów. Mimo wszystko, po zaktualizowaniu telefonu do nowej wersji systemu spowodowało, że nieco ociężały od czasu 8.1 telefon zyskał na początkowej świeżości i znowu zasuwa jak szalony. Tak, z każdą aktualizacją telefonu w Windows Phone było nieco gorzej z wydajnością i nie jest to tylko moje zdanie.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu