Windows

Nieco dłużej poczekamy na Windows 9 Technical Preview?

JS
Jakub Szczęsny
7

30 września odbędzie się wyczekiwana konferencja prasowa Microsoftu, która będzie dotyczyć głównie prezentacji następcy Windows 8 ukrytego pod nazwą kodową Threshold. Paul Thurrott zdaje się posiadać informacje, które mogą nieco zawieść entuzjastów tematu - prawdopodobnie nie ujrzymy wczesnej wersji...

30 września odbędzie się wyczekiwana konferencja prasowa Microsoftu, która będzie dotyczyć głównie prezentacji następcy Windows 8 ukrytego pod nazwą kodową Threshold. Paul Thurrott zdaje się posiadać informacje, które mogą nieco zawieść entuzjastów tematu - prawdopodobnie nie ujrzymy wczesnej wersji Windows 9 przed końcem października. Wcześniej donosiliśmy o tym, że Technical Preview powinien się pojawić wkrótce po konferencji, ale ta kwestia została poddana w wątpliwość po tym, jak Microsoft postanowił nie udostępniać streamu konferencji.

Na pocieszenie został nam fakt, iż Microsoft przygotował nowy program Windows Insider Preview, który będzie spełniać podobną funkcję do Preview for Developers, ale będzie też kompleksową platformą wymiany informacji między producentem, a testującym. Program wydaje się być atrakcyjny, zwłaszcza dla Microsoftu, wobec którego oczekuje się, że Windows Threshold już niedługo stanie się prawdziwym tematem numer jeden - nie tylko w mediach technologicznych. W sumie już teraz mówi się o nim bardzo dużo.

Konferencja 30 września została przez Microsoft zaklasyfikowana jako wydarzenie wyłącznie dla mediów, jednak niewykluczone, że odbędą się także inne - te dla konsumentów. Windows Threshold ponadto jest oczekiwany jako produkt, który zdoła naprawić błędu poprzednika, który jak wiemy ma pewne problemy z tożsamością. Fuzja dwóch nieco odmiennych środowisk - dotykowego i desktopowego nie udała się i należy w tej kwestii nakreślić wyraźną linię i oddzielić jeden od drugiego. Wedle wszelkich doniesień, Windows 9 ma być lekiem na to wszystko, co spowodowało, iż Windows 8 stał się (medialnym) niewypałem.

Grafika: 1, 2

Źródło: Techcrunch.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu