Windows

560 000 aplikacji dla sklepów Windows i Windows Phone.

Jakub Szczęsny
560 000 aplikacji dla sklepów Windows i Windows Phone.
93

No i jest. Microsoft zaktualizował dane na temat ilości aplikacji w Sklepie Windows i Windows Phone. Wcześniej pisaliśmy o tym, że jest ich 527 000 - te dane pochodzą z listopada. Teraz mamy styczeń i w dwa miesiące repozytoria Microsoftu urosły o 33 tysiące. Informacje zostały podane na stronie...

No i jest. Microsoft zaktualizował dane na temat ilości aplikacji w Sklepie Windows i Windows Phone. Wcześniej pisaliśmy o tym, że jest ich 527 000 - te dane pochodzą z listopada. Teraz mamy styczeń i w dwa miesiące repozytoria Microsoftu urosły o 33 tysiące.

Informacje zostały podane na stronie Microsoft's By The Numbers, która podaje jeszcze kilka innych ważnych dla platformy Windows liczb. Skupmy się jednak na aplikacjach dla obydwu systemów.

Po pierwsze trudno jest obecnie mówić o tym, że czegoś w Windows Phone poważnie brakuje. Ostatnia afera ze Snapchatem skończyła się skądinąd miłym gestem Rudy Huyna (ten zaproponował Snapchatowi przekazanie jego własnej aplikacji dla WP). Z jednej strony Snapchatowi wyrywa się ważny argument z ręki. Mając dostęp do kodu źródłowego mogą aplikację zabezpieczyć tak, by nikt nie mógł podejrzeć danych użytkowników, a o to się Snapchatowi rzekomo rozeszło, gdy banował nieoficjalne aplikacje.

W Windows Phone jest jednak inny problem. Aplikacje, jeśli już są, to często są nieco ułomne w porównaniu do tych z iOS i czasami pełne błędów. Chodzi rzecz jasna o odpowiedniki - dużo więcej otrzymują użytkownicy Androida oraz iOS.

Z Windows to już w ogóle jest ciekawie. W Sklepie Windows nie ma ciekawych aplikacji, poza grami Microsoftu, Iplą, TVN Player, Adobe Readerem. Naprawdę ciężko mi jest znaleźć interesujące mnie programy. Aplikacji do robienia jajek na miękko nie potrzebuję.

To, że Sklep dla Windows i Windows Phone rośnie - to super. Chciałbym, aby do tego pojawiały się aplikacje, które do platformy naprawdę dużo wnoszą, a nie są tylko zapchajdziurą. Oby coś się wraz z Windows 10 zmieniło - same liczby to nie wszystko. Choć... na pierwszy rzut oka wzrost całkiem pozytywny.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu