Polska

Ludzie.onet.pl - będzie polskim Myspace czy kolejnym serwisem portalu?

Grzegorz Marczak
Ludzie.onet.pl - będzie polskim Myspace czy kolejnym serwisem portalu?
18

Onet po uruchomieniu wyczaj.to, uruchamia kolejny serwis społecznościowy czyli ludzie.onet.pl. Ludzie Onetu ma zbierać w jednym miejscu wszystkie aktywności użytkowników tego portalu. W oczy rzuca się też profil użytkownika który przypomina nieco myspace. W profilu będą widoczne nasze aktywności z s...

Onet po uruchomieniu wyczaj.to, uruchamia kolejny serwis społecznościowy czyli ludzie.onet.pl. Ludzie Onetu ma zbierać w jednym miejscu wszystkie aktywności użytkowników tego portalu. W oczy rzuca się też profil użytkownika który przypomina nieco myspace. W profilu będą widoczne nasze aktywności z serwisów Onetu, czyli jeśli dodamy komentarz, nowe video czy wpis na bloga to wszystkie to pojawi się na naszej stronie w ludzie.onet.pl.

W informacjach o serwisie możemy przeczytać dużo sloganów o "otwartości". Z tego co zrozumiałem nasz profil w ludzie.onet.pl będzie mógł również łączyć nasze aktywności z innych miejsc (i mam nadziej, że nie skończy się tylko na gadżecie pokazującym ikony innych serwisów do których jesteśmy zapisani). Nie zarejestrowałem się jeszcze aby sprawdzić co tak naprawdę można zrobić w samym profilu.Oprócz rozbudowanego profilu mam również kluby, które może założyć każdy - kluby mają być tą funkcjonalnością która w niedługim czasie będzie najefektywniej rozwijana. Co ciekawe Onet w zapowiedziach mówi, że budując strony klubów będzie można dodawać elementy z poza portalu.

Z ciekawostek jaki możemy obejrzeć na ludzie.onet.pl jest na przykład mapa powiązań, które pozwala prześledzić nam przy pomocy ciekawego graficznego narzędzia powiązania między użytkownikami portalu.

Onet uruchamiając swój serwis dla użytkowników mówi też o tym iż będzie pracował nad uproszczeniem procesu rejestracji konta w portalu. Dobre posunięcie ponieważ rejestracja konta w chwili obecnej w naszych portalach jest za długa i za bardzo żmudna.

Moim zdaniem uruchomienie "Ludzi" to bardzo dobre posunięcie - bardzo ciekawy jestem jednak czy portalowi uda się wyjść poza "ramy" własnych serwisów i czy taki jest cel? Patrząc na megapanel jeśli chodzi o społeczności widać wyraźnie, że jest miejsce na duży serwis społecznościowy (ustępujące grono, które ostatnio całkowicie otworzyło się dla internautów, i bardzo skupiony na wąskiej grupie epuls).

Mówienie o otwartości i możliwościach łączenia z innym serwisami dobrze rokuje na przyszłość - może urodzi się z tego jakaś otwarta platforma do której będzie można dobudowywać funkcjonalności ? (chociaż może to trochę naiwne myślenie)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu