Startups

Krótko o 10 nowych

Grzegorz Marczak
Krótko o 10 nowych
21

Od ostatniego "krótko o nowych" pojawiło się sporo ciekawych serwisów. Kilku z nich naprawę warto się przyjrzeć i obserwować ich rozwój. Zaczynając więc od najnowszych: Smykowo.pl - trader.pl zrobił serwis dla rodziców z designem dla dzieci. W smykowo możemy kupować i sprzedawać rzeczy swoich dzi...

Od ostatniego "krótko o nowych" pojawiło się sporo ciekawych serwisów. Kilku z nich naprawę warto się przyjrzeć i obserwować ich rozwój. Zaczynając więc od najnowszych:

Smykowo.pl - trader.pl zrobił serwis dla rodziców z designem dla dzieci. W smykowo możemy kupować i sprzedawać rzeczy swoich dzieci, twórcy zwracają też uwagę na aspekt społecznościowy serwisu. Średnio to chyba wyszło.

Szuki.pl - Agora - fajny i ciekawy serwis pomagający znaleźć warszawiakom knajpy, restauracje, lekarza i wszystko co jest tylko w danej chwili potrzebne. Serwis łączy ze sobą lokalizator i coś na kształt katalogu branżowego. Oczywiście użytkownicy mogą wszystko opiniować i oceniać. Na razie skatalogowane jest trochę mało miejsc aby serwis ten był w pełni użyteczny.

pitbul.pl - Autentika dla wprost - jak zwykle w przypadku tej agencji dobrze wykonany i czytelny serwis. Co do tematyki to jest to chyba taki polityczny pudelek.

auto-backup.pl - backup dla wszystkich od autorów Chomikuj. Nie wiem tylko dlaczego w poszukiwaniu parametrów i cen za usługę muszę grzebać aż w regulaminie. Aby ocenić tego typu serwis trzeba by z pewnością przetestować jego wydajność i parametry co w moim przypadku nie jest możliwe gdyż auto-backup.pl pracuje tylko z windowsami.

isido.pl - Polski odpowiednik basecamp i zdecydowanie mój faworyt z ostatniego tygodnia. Porządnie wykonany serwis nastawiony na zarządzanie projektami. Mam nadzieję, że takich usług wkrótce będzie więcej. Od samego początku serwis jest płatny.

iplotz.com - Jedyny zagraniczny serwis jaki ostatnio wpadł mi w oko. Jest to pomocny w projektowaniu stron internetowych, wszystko online - wygląda ciekawie i jeśli jest tak dobry jak opisują go autorzy to z pewnością warto go przetestować

kasagra.pl - lotto online - czyli gra losowa która teoretycznie nie jest losowa. Nie będę się dłużej pastwił nad tym serwisem. Nie uważam aby odniósł sukces i sam nigdy nie skorzystał bym z takiej loterii gdzie najprawdopodobniej tylko stracę pieniądze.

tvscreen.pl - Kolejny atak na "filmy na żądanie" - dla mnie trochę mało czytelny, ale liczy się przede wszystkim treść. Myślę, że z pełną oceną trzeba poczekać kilka miesięcy i zobaczyć czy autorzy zapchają go niszowymi filmami czy też zdobędą topowe filmy.

Imprezeo.pl - to już któraś z rzędu próba zrobienia serwisu o imprezach i dla imprezowiczów. To co mnie zastanawia to, że jest jeszcze ktoś kto uważa, że takie nazwy serwisów są atrakcyjne.

wyczaj.to - konkurencja dla wykop.pl firmowana przez portal onet. Dzieci wykopu (nie obrażając oczywiście normalnych użytkowników wykopu) rzuciły się w dzikim ataku na ten serwis jakby uważały go za swojego największego wroga. Bardzo żenujący pokaz.

ucss.pl - galeria stron internetowych, tych ładnych i estetycznych przykuwających wzrok. Jak się rozwinie może być fajnym miejscem na szukanie inspiracji. Myślę, że warto będzie od czasu do czasu wpaść do ucss aby zobaczyć, że w Polsce też powstaje ciekawy i dobry designe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wyczaj.to