Gry

Czekacie na DOBRE gry z Gwiezdnych Wojen? Możliwe, że w końcu się doczekacie!

Kamil Świtalski
3

Wszystko wskazuje na to, że po latach niebytu na scenę powróci studio Lucasfilm Games. Ta wiadomość rozbudza nadzieję na nowe, dopracowane, gry z uniwersum Star Wars i innych największych disnejowskich marek!

Gwiezdne Wojny to marka sama w sobie. I prawda jest taka, że nawet średniej, albo i marnej, jakości produkt z logotypem marki rozejdzie się jak świeże bułeczki. To że później przyjdzie czas na gorzkie rozczarowanie kiedy okaże się że nie jest to produkt tak dobry jak mieli nadzieję że będzie — to zupełnie inna sprawa. Jeżeli śledzicie temat gier w uniwersum, to prawdopodobnie nie jest dla Was tajemnicą, że w 2013 zawarta została umowa, na mocy której prawa do Star Wars ma jeden z największych wydawców w branży — Electronic Arts. I, delikatnie mówiąc, nie robi on z nich tak dobrego użytku, jakby mógł. A sytuacji nie poprawiają też zagrywki i wynikające z nich afery — jak miało to miejsce przy Battlefront 2. Jeżeli macie dość praktyk wydawcy i liczycie na nieco inne podejście do marki, to może wasze życzenia zostaną wkrótce spełnione.

To jeszcze nic potwierdzonego, ale od jakiegoś czasu plotkuje się na temat tego, że Disney nie jest zadowolony z tego, jak traktowane są Gwiezdne Wojny przez EA — i spodziewali się po nich czegoś więcej. Pikanterii wszystkiemu dodaje poszukiwanie kilkudziesięciu (!) nowych pracowników przez Lucasfilm Games. Tak, dobrze widzicie — legendarne studio najwyraźniej zostaje właśnie wskrzeszane, bo ogłoszenia które można znaleźć poszukują osoby na najróżniejsze stanowiska.

Inne disnejowskie marki miały nieco więcej szczęścia — ale, niestety, fani Gwiezdnych Wojen nie mają specjalnych powodów do radości. A skasowana gra od Visceral Games po dziś dzień pozostaje przez wielu nieodżałowanym tematem. No cóż, może faktycznie gigant postanowi zadbać o to, aby kolejne gry z ich największych uniwersów powstawały wewnętrznie? Trzymam kciuki!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: