Internet

Londyńskie metro z 3G i 4G? Są takie plany

PW
Paweł Winiarski
5

Wstępne, bo wstępne. Oferowane przez Virgin Media WiFi nie sprawdza się zbyt dobrze. Można śmiać się, że coraz więcej ludzi musi być podłączonych do sieci 24 godziny na dobę. W przypadku jednych to uzależnienie, w przypadku innych konieczność. Sam doskonale widzę po sobie, że po prostu lubię być...

Wstępne, bo wstępne. Oferowane przez Virgin Media WiFi nie sprawdza się zbyt dobrze.

Można śmiać się, że coraz więcej ludzi musi być podłączonych do sieci 24 godziny na dobę. W przypadku jednych to uzależnienie, w przypadku innych konieczność. Sam doskonale widzę po sobie, że po prostu lubię być cały czas podłączony do sieci, choć oczywiście staram się nie ślęczeć przed ekranem telefonu zbyt długo. Nie lubię natomiast wpadać w dziury zasięgu i nie móc połączyć się z internetem w każdym momencie. Czasem czekam na ważny email, czasem używam komunikatora w ważnych dla mnie sprawach. Skoro technologia idzie cały czas do przodu, chciałbym móc z niej zawsze korzystać.

Użytkownicy londyńskiego metra mają WiFi od Virgin Media, niestety nie zawsze działa tak, jakby życzyli sobie tego pasażerowie. Brytyjski rząd rozważa inne rozwiązanie - dostarczenie połączeń 3G i 4G do londyńskiego metra, co ułatwiłoby połączenia z siecią na stacjach i podczas podróży samym pociągiem. Niestety to póki co jedynie wstępne rozmowy i szukanie funduszy. Ale nie znaczy to, że nie robi niczego w temacie dostępu do internetu  - aktualnie rozbudowywana jest wspomniana sieć WiFi, celem jest natomiast podłączenie wszystkich stacji. Na chwilę obecną z takiej usługi można korzystać na 150.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

londyn