Ciekawostki technologiczne

Lojalność klientów nie zna granic! To nie Apple użytkownicy są najwierniejsi, zaskoczeni?

Kamil Świtalski
Lojalność klientów nie zna granic! To nie Apple użytkownicy są najwierniejsi, zaskoczeni?
2

Lojalność względem marki to duża rzecz. Firmom zależy przecież nie tylko na tym by sprzedać produkt, ale by regularnie sprzedawać ich coraz więcej. A nie ma na świecie absolutnie nic lepszego, niż marketing szeptany: ten tradycyjny, wynikający ze szczerych poleceń.

Jakie firmy mogą liczyć na największą lojalność ze strony użytkowników? Lista jest dość długa, ale król jest jeden. I jest nim... Netflix!

Netflix — to właśnie tej firmie użytkownicy są najwierniejsi

Od lat panuje przekonanie, że to Apple ma najwierniejszych fanów — ironicznie nazywanych owcami. Okazuje się jednak, że to nie gigant z Cupertino jest numerem jeden w ostatnim czasie nie jest ani Apple, ani ich największy rywal na rynku smartfonów premium — Samsung. Na pierwszym miejscu jest... Netflix!

"Jeśli chodzi o lojalność wobec marki, Samsung pokonuje Apple pod względem świadomości, z wynikami odpowiednio 1,01 i 0,82. Ale jeśli chodzi o reputację i wrażenie, Apple plasuje się znacznie wyżej niż jego koreański konkurent, który wypada słabo zwłaszcza pod względem stabilności marki z wynikiem zaledwie 1,15 w porównaniu do 2,62 Apple". -- informują badacze z brytyjskiej firmy energetycznej, technologicznej i prawnej Bionic.

fot. Kamil Świtalski

Z ostatnich badań wynika też, że aż 92,6% użytkowników planuje pozostać przy smartfonach Apple wybierając kolejne urządzenia. U Samsunga liczba ta nie wygląda aż tak spektakularnie — i mowa "tylko" o 74,6%. To tylko nie bez powodu dałem w cudzysłów — mowa bowiem o wyniku, którego wielu konkurentów gigantowi bez wątpienia może pozazdrościć.

Ale badanie składające się ze świadomości marki, lojalności oraz wrażenia i reputacji sprawiają, że to właśnie Netflix zyskuje najwyższą wartość — 78.57/100. Przebija Apple na każdym z tych pól. Ale poza tym że Apple jest numerem dwa, na liście w pierwszej dwudziestce znalazły się jeszcze Amazon (numer trzy) oraz Microsoft (numer jedenaście).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu