Świat

Lista startupów, które zaprezentują się na Mini Seedcamp w Warszawie

Grzegorz Marczak
18

Dla przypomnienia Mini Seedcamp (impreza współorganizowana min. przez Agorę i Aulę Polska) impreza która daje szansę młodym startupom odbędzie się już 18 marca w Warszawie (w siedzibie Agory). Podczas imprezy ma się nam zaprezentować aż 20 startupów pochodzących w większości z Polski aczkolwiek przy...

Dla przypomnienia Mini Seedcamp (impreza współorganizowana min. przez Agorę i Aulę Polska) impreza która daje szansę młodym startupom odbędzie się już 18 marca w Warszawie (w siedzibie Agory). Podczas imprezy ma się nam zaprezentować aż 20 startupów pochodzących w większości z Polski aczkolwiek przyjadą też goście z Estonii, Węgier czy Litwy.

Dzisiaj na blogu Seedcampu została opublikowana lista zakwalifikowanych serwisów. Oto Ci którzy pokażą się nam w siedzibie Agory 18 marca i będą walczyć o szansę udziału w tym prawdziwym Seedcampie (dodałem krótką informację o tym czym dany serwis jest - o ile oczywiście dobrze zrozumiałem intencje autorów - a nie w każdym przypadku było to łatwe)

 • Jakelvis.pl - serwis z internetową wersją karaoke stworzony przez agencje Autentika. Pisałem już o nim wcześniej na Antyweb dlatego nie będę teraz rozpisywał się nad jego funkcjonalnością i pomysłem.
 • Contails.com Dobra adaptacja zagranicznego pomysłu ułatwiającego zarządzanie naszymi kontaktami oraz synchronizacji ich z różnego rodzaju urządzeniami mobilnymi. Również opisywany wcześniej na Antyweb.
 • Tacholab.pl Laboratorium eksperty technograficznych - na pierwszy rzut oka jest to tematyczny serwis informacyjny (ale mogę się mylić)
 • EMP Team - startup zagadka - bez odnośnika do strony internetowej
 • Geogoer.com - Google Maps wykorzystane do planowania podróży i przy okazji promujący ideę wspólnego podróżowania (czyli są aspekty ekologiczne i ekonomiczne).
 • Joobili Ciekawe podejście do podróżowania w którym my określamy datę naszej podróży a serwis pomaga nam zaplanować naszą podróż tak aby móc uczestniczyć w najciekawszych wydarzeniach jakie w naszym rejonie w wybranym okresie czasu się odbędą.
 • ekademia.pl Znany w internecie Piotr Majewski i jego market z poradnikami, analizami, kursami itp.
 • Mepi.pl Multimedialna edukacja przez internet - patrząc na ten serwis nie jestem w stanie określić czym on jest - z pewnością jest to serwis informacyjny - ale czy coś jeszcze?
 • Mypolitiq European initiative geared to increase political knowledge of Europeans in an interesting, engaging and user-friendly way. Sorry ale jakoś nie potrafię przetłumaczyć tego czym jest ten serwis w sensowny sposób - ciekawe czy autorzy będą w stanie to wytłumaczyć?
 • Statystyczni.pl Badania i wyniki - bardziej na wesoło, wszystko w jednym miejscu a głosować może każdy.
 • Opiekun Inwestora Znany już z wystąpienia na Democampie, serwis pomagający nam zarządzać naszymi funduszami, budować strategie inwestycyjną, śledzić wyniki itp.
 • oQuizo Wkrótce pod tym adresem będzie dostępny jedyny w swoim rodzaju serwis rozrywkowy oQuizo.pl i tyle na chwilę obecną wiadomo.
 • PlayerAware Serwis który pomoże nam wybrać w co grać czyli taki system rekomendacji gier.
 • przezwlasciciela.pl Serwis z ogłoszeniami kupna sprzedaży nieruchomości - jedyne co go wyróżnia to, że można w nim dodawać tylko ogłoszenia bezpośrednie (czyli bez pośredników agencji).
 • Programeter Narzędzie wspierające grupy programistów, pomagające kontrolować kod, analizujące wydajność, pomagające ocenić jakość kodu, stabilność itp.
 • Psychik - nic nie wiadomo na temat tego serwisu - brak odnośnika do jakiejkolwiek strony internetowej
 • SkryBot Firma usługowa specjalizująca się w przepisywaniu nagrań, odszumianiu nagrań, kopiowaniu, masteringu itp.
 • Super Developer- nic nie wiadomo na temat tego serwisu - brak odnośnika do jakiejkolwiek strony internetowej
 • TimeCamp również znany już serwis który prezentował się na Democampie - w skrócie jest to aplikacja mierząca co i przez ile czasu robimy podczas pracy z komputerem (jest to duże uproszczenie tego co TimeCamp potrafi).

Jeśli dobrze policzycie kropeczki to jest ich tylko 19 - ostatni z startupów jest jeszcze nie ujawniony. Nie wiem czy ma być to niespodzianka czy też po prostu tak wyszło.

Bardzo ciekawy jestem waszych opinii na temat powyższych serwisów i firm które się nam zaprezentują. Cieszę się, że mamy mocnych reprezentantów z Polski, pokazujących iż nie tylko potrafimy zrobić coś ciekawe ale również solidnie wykonanego jak na światowe standardy przystało. Warto też zwrócić uwagę na zagraniczną konkurencję - zauważyłem przynajmniej jeden godny uwagi startup no i oprócz tego jest też kilka o których na razie niewiele wiadomo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu