Świat

Jak to Artur Kurasiński z Mortenem Lundem rozmawiał

Grzegorz Marczak
16

Jednym z gości konferencji współorganizowanej przez Michała Fabera czyli TMT.Ventures’09 był znany już chyba wszystkim ze swojego bankructwa Morten Lund. Kilka dni wcześniej Artur Kurasiński w gościnnym wpisie na Antyweb przybliżył nam postać tego sympatycznego Duńczyka oraz poprosił o napisanie...

Jednym z gości konferencji współorganizowanej przez Michała Fabera czyli TMT.Ventures’09 był znany już chyba wszystkim ze swojego bankructwa Morten Lund.

Kilka dni wcześniej Artur Kurasiński w gościnnym wpisie na Antyweb przybliżył nam postać tego sympatycznego Duńczyka oraz poprosił o napisanie kilku pytań, które mógłby zadać przy okazji wywiadu jaki miał zamiar z Mortenem przeprowadzić. Wczoraj Maciek Budzich, dzięki uprzejmości którego cały wywiad został nagrany udostępnił relację z rozmowy Artura z Mortenem.Z pewnością historie oraz doświadczenie tego Duńczyka mogły by posłużyć do napisania niejednej książki na temat inwestycji, budowania startupów, kontaktów z inwestorami, szukania okazji itp - Niestety w tym wywiadzie takich ciekawostek nie znajdziemy. Artur starał się dość otwartymi pytaniami skłonić Mortena do szerszej wypowiedzi ale mu się to nie udało.

Przesłuchałem cały wywiad dwa razy i naprawdę ciężko wyciągnąć mi z niego jakieś wnioski, porady czy tez ciekawe historie które warte by były zapamiętania (chociaż jedną z nich zapamiętałem - nie brał on udziału w negocjacjach przy sprzedaży Skype-a bo..). Możliwe, że jest to jednak z tych osób które lepiej pracują niż opowiadają o swojej pracy i swoich doświadczeniach.

Z drugiej strony Morten jest ostatnio bardzo częstym bywalcem wszelkich konferencji na których ochoczo dzieli się swoimi przeżyciami z tego jak został bankrutem oraz zapowiedzi, że jeszcze wróci. Szczerze mówiąc byłem rozczarowany tym co miął do powiedzenia. Nie spodziewałem się oczywiście poradnika na temat tego jak budować startup czy inwestować ale chociaż kilku ciekawych historii oraz przykładów z własnego doświadczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu