Motoryzacja

LINK4 zwróci część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za bezpieczną jazdę z aplikacją NaviExpert

Paweł Winiarski
59

Zamiast kar za niebezpieczną jazdę - nagrody za bezpieczną jazdę. To pomysł LINK4 i NaviExpert. Bardzo ciekawy pomysł, który mam nadzieję przyczyni się również do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Mniej więcej dwa lata temu Grzesiek został poddany testowi na dobrego, bezpiecznego kierowcę. Program powstał w związku ze współpracą LINK4 i NaviExperta - dziś ogłoszono ciąg dalszy akcji. LINK4 zwróci część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za bezpieczną jazdę z aplikacją NaviExpert.

NaviExpert gratis do polisy w LINK4

Akcja rusza dziś i LINK4 zacznie w związku z nią dodawać gratis do każdego ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub pakietu OC+AC nawigację samochodową NaviExpert z zawartym w niej modułem LINK4 Kasa Wraca. Aplikacja nie jest obowiązkowa, podobnie jak uczestnictwo w programie o tej samej nazwie. Aplikacja bazuje na rozwiązaniach telematycznych i za ich pomocą ocenia styl jazdy kierowcy - zlicza przejechany dystans, płynną jazdę, a następnie kwalifikuje kierowcę do odpowiedniego profilu - na tej podstawie przyzna lub nie przyzna nagrody.

Premia za bezpieczną jazdę

Bezpieczna jazda się opłaca Link4 kasa wraca - tak nazywa się program, któremu poświęcono dzisiejszą konferencję w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Warszawskiej. Na jego podstawie ubezpieczony w LINK4 kierowca może liczyć na maksymalnie 30 procentowy zwrot wartości wpłaconej składki ina ubezpieczenie. O ile oczywiście przystąpi do programu i spełni warunki. Jakie?

Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę należy przejechać samochodem z włączoną nawigacją i modułem LINK4 Kasa Wraca minimum 200 kilometrów w miesiącu (należy uruchomić aplikację w minimum 5 różnych dni pokonując każdego dnia minimum 10 kilometrów). Przeanalizowanych zostanie 11 miesięcy ubezpieczeniowych. Przeanalizowanych pod względem przestrzegania dopuszczalnej prędkości i płynności jazdy. Analizą danych zajmie się NaviExpert, Adam Bąkowski zapewnił, że firma zapewnia pełne bezpieczeństwo zebranych w ten sposób danych.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Aby w ogóle kwalifikować się do otrzymania nagrody, w całym okresie nie można mieć wypadku. Kolejna ważna informacja - ów zwrot do 30% wpłaconej kwoty składki to bonus do już istniejących zniżek ubezpieczeniowych przyznanych podczas zawierania polisy. Trzeba też nadmienić, że w programie nie mogą wziąć udziału osoby, których polisa ubezpieczeniowa trwa. Do programy można przystąpić podpisując nową, bądź przedłużając aktualną polisę. Naliczona premia będzie wypłacana na koniec okresu trwania polisy.

Zainstalowałem już testowy moduł i wygląda to tak.

Specjalna zakładka uruchamiana z poziomu lewej szpalty aplikacji NaviExpert to podsumowanie, na bazie którego kierowca uczestniczący w programie będzie miał świadomość tego jakiego rzędu nagroda zostanie mu przyznana. Wygląda to dość czytelnie, więc będzie też i wygodne w podglądzie.

Promocja bezpieczeństwa

Przedstawiciele LINK4 zapytani o to, czy nie boją się kosztów związanych z programem odpowiedzieli, że chcą promować bezpieczną jazdę. Brzmi to oczywiście jak szczytny cel i bardzo go pochwalam, natomiast bezpieczna jazda kierowców LINK4 to również mniejsze wypłaty z ubezpieczenia, a więc zysk dla samego ubezpieczyciela mimo tego, że przecież zwrot 30% wpłaconej składki może okazać się dużą kwotą.

Progam wydaje się być bardzo ciekawym pomysłem, który może faktycznie zachęcić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Nie neguję oczywiście systemu kar związanych z wykroczeniami drogowymi, natomiast z otwartymi ramionami witam system nagród - bo tak należy program LINK4 i NaviExperta traktować.

LINK4 Kasa Wraca rusza dziś, 26 kwietnia 2017 roku. W programie można wziąć udział zawierając polisę u agentów, przez telefon lub internet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

motoryzacjahot