VOD

Limity pobrań w trybie offline na Netfliksie to bardzo smutna wiadomość

Konrad Kozłowski
Limity pobrań w trybie offline na Netfliksie to bardzo smutna wiadomość
27

Wprowadzenie trybu offline w aplikacjach mobilnych Netfliksa przysporzyło platformie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że oprócz konkretnego okresu, w którym pliki są ważne, użytkowników obowiązują również limity liczbowe. 

Tryb offline w Netfliksie pojawił się 30 listopada 2016 roku. Od tamtej pory biblioteka serwisu rozszerzyła się o kolejen tytuły dostępne do pobrania, a wiele osób - w tym ja i Paweł - bardzo doceniliśmy nową funkcję Netfliksa. Loty samolotem czy podróż innym środkiem lokomocji staje się wtedy nieco milsza - wystarczy tapnąć w ekran i film lub serial mamy ze sobą niezależnie od zasięgu czy posiadanego pakietu danych w transferze. Co więcej, Netflix nie podniósł opłat po wprowadzeniu funkcji offline.

Limity liczby pobrań na Netfliksie istnieją

Jest jednak mały haczyk, o którego istnieniu przekonałem się jakiś czas temu, a o którym zrobiło się głośno dzisiejszego popołudnia. W serwisie obowiązują bowiem limity liczby pobrań danegotytuły w konkretnych przedziałach czasowych.

Spotkało to mnie nie tylko przy filmach i serialach, do których Netflix nabył prawa, ale także przy oryginalnych produkcjach jak House of Cards.

Ponowne pobranie niektórych produkcji będzie niemożliwe częściej niż około 4-5 razy na rok lub mniej - dokładnych liczb nie znamy, Netflix się nimi nie podzielił, a sprawdzenie przy każdym tytule jest raczej zadaniem bez celu. Miejcie to po prostu na uwadze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyNetflixseriale