VOD

Już jest! Klimatyczny zwiastun 2. sezonu Watahy - nie mogę się doczekać!

Konrad Kozłowski
Już jest! Klimatyczny zwiastun 2. sezonu Watahy - nie mogę się doczekać!
3

Wśród nadchodzących jesiennych premier znajduje się powracająca po przerwie polska produkcja, o której do tej pory wiedzieliśmy naprawdę niewiele. Dzięki pierwszemu zwiastunowi dysponujemy większą wiedzą na temat tego co nas czeka - Wataha 2 zapowiada się naprawdę dobrze. 

Bardzo liczę na drugi sezon produkcji HBO Polska. Tej jesieni odpoczywamy od dziennikarskiego śledztwa - nie wiemy, czy to tylko roczna lub nieco dłuższa przerwa, czy Pakt już w ogóle nie wróci - ale przenosimy się z powrotem w Bieszczad, gdzie Rebrow ukrywa się od 4 lat.

Zakończenie pierwszego sezonu było niesatysfakcjonujące, delikatnie mówiąc, dlatego po emisji ostatniego odcinka nie brakowało osób domagających się powstania kolejnej serii. Determinacja widzów była naprawdę duża - komentarze z zapytaniami pojawiały się pod niemal wszystkimi postami HBO na Facebooku -  i to między innymi za jej sprawą HBO podjęło decyzję o nakręceniu kontynuacji. Kluczowa była oglądalność i ciepłe przyjęcie serialu w innych krajach.

Leszek Lichota powraca w roli Rebrowa, Aleksanda Popławska jako prokurator Dobosz będzie musiała ponownie zagościć w Bieszczadach po wyjściu na jaw zbrodni na granicy. Watahą kieruje Markowski - w tej roli Andrzej Zieliński - i choć upłynęło sporo czasu, to nie znaczy że przeszłość pozostawił w całości za sobą.

Z początku spokojny, lecz nabierający z każdą sekundą dynamiki zwiastun jest utrzymany w świetnym, tajemniczym klimacie. Ujęcia, podobnie jak w pierwszej serii, znakomicie przedstawiają miejsce wydarzeń dając nam dobrą perspektywę. Czy drugi sezon będzie napakowany akcją jak opublikowany zwiastun? Podejrzewam, że całość będzie bardziej spokojna i wyważona, podobnie jak pierwsza seria.

Niepokoi mnie absencja Adama Grzywaczewskiego, czyli "Grzywy", granego przez Bartłomieja Topę. Był rewelacyjną postacią drugoplanową w pierwszym sezonie, którego historia wniosła sporo do całego serialu. Tym razem zobaczymy go, najwyraźniej, tylko jako pobudkę do działania dla głównego bohatera - wiszące zdjęcie, w które wbity zostaje nóż mówi bardzo wiele. Kogo jednak zobaczymy? Obsadę Watahy 2 poznaliśmy już nieco wcześniej.

Dokładna data premiery Watahy 2 nie jest jeszcze znana.

Pierwszy sezon Watahy obejrzycie oczywiście w HBO Go. Dodatkowo, na rynku pojawiło się wydanie DVD ze wszystkimi odcinkami serialu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

serialeHBO GOhbohbo polska