Windows Phone

LG zastanawia się, czy nie uśmiechnąć się raz jeszcze do Microsoftu

Jakub Szczęsny
LG zastanawia się, czy nie uśmiechnąć się raz jeszcze do Microsoftu
14

Render, który pojawił się w Internecie dzięki Neowin (blog nie chwali się, skąd ma ową grafikę) raz jeszcze uruchomił lawinę spekulacji na temat możliwego ponownego wejścia LG w system Windows Phone. LG był jednym z pierwszych partnerów Microsoftu, gdy rozpoczęto prace nad Windows Phone 7, ducho...

Render, który pojawił się w Internecie dzięki Neowin (blog nie chwali się, skąd ma ową grafikę) raz jeszcze uruchomił lawinę spekulacji na temat możliwego ponownego wejścia LG w system Windows Phone.

LG był jednym z pierwszych partnerów Microsoftu, gdy rozpoczęto prace nad Windows Phone 7, duchowym jedynie następcą CE, który zakończył żywot równie żałośnie, co jego poprzednik. Różne źródła podają, że LG nie miał życzenia wchodzić w ten biznes ponowie po tym właśnie, jak gigant pokpił sprawę aktualizacji urządzeń z "siódemką" do wyższej wersji oprogramowania.

Okazuje się, że LG zastanawia się nad ponownym wejściem do platformy Microsoftu. Mamy jeden obrazek, nie wiemy niestety nic na temat ewentualnej daty premiery, ceny, specyfikacji, chociaż tą podaje się jako tożsamą obecnym low-endom lub middle-endom z Windows Phone na pokładzie, a zatem coś na wzór Lumii 530/640.

LG natomiast od dłuższego czasu kombinował z Windows Phone, nie decydując się przy tym na wypuszczenie na rynek żadnego z tych urządzeń. Wiadomo, że w 2012 roku LG pracowało nad urządzeniem "Fantasy" (do tych informacji dotarł blog Windows Central) - prototyp pierwszego urządzenia z Windows Phone obsługującego standard NFC. Jak się domyślacie zapewne, telefon ten nigdy nie wszedł do użytku.

Pewne jest jednak to, że LG na pewno nie zdecyduje się na wypuszczenie tego telefonu na rynek przed rynkową premierą Windows 10 dla telefonów. Skoro LG interesuje się tym systemem, ciekaw jestem, jak wielu partnerów zdoła sobie zjednać Microsoft. Muszą oni jednak zmierzyć się z pewnymi bardzo ważnymi niuansami w kwestii tego systemu. Po pierwsze - on stoi głównie urządzeniami Microsoftu, a po drugie - nie ma w nim wielkich perspektyw jak chodzi o zyski.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central / WinBeta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu