Windows Phone

Nie podoba Ci się Windows 10 dla telefonów? Spokojnie, możesz zainstalować Update 2

Jakub Szczęsny
Nie podoba Ci się Windows 10 dla telefonów? Spokojnie, możesz zainstalować Update 2
40

Nie było szumnych zapowiedzi - wyszło to w sumie przypadkiem. Użytkownicy zapisani w programie Insider zaczęli donosić, iż jedna z aktualizacji przygotowujących do instalacji kompilacji testowej Windows 10 dla telefonów prawdopodobnie jest zapowiadanym wcześniej dodatkiem Update 2, który miał być do...

Nie było szumnych zapowiedzi - wyszło to w sumie przypadkiem. Użytkownicy zapisani w programie Insider zaczęli donosić, iż jedna z aktualizacji przygotowujących do instalacji kompilacji testowej Windows 10 dla telefonów prawdopodobnie jest zapowiadanym wcześniej dodatkiem Update 2, który miał być dostępny tylko dla Lumii 735 oraz 830. Wygląda na to, że aktualizacja jest dostępna dla Lumii 830, 930, 1020, 1520 (jeżeli inne urządzenie również zgłasza aktualizację 8.10.15116.125 - dajcie znać).

Aktualizacja ta nie jest jednak mocno opakowana w nowości - największą z nich zapewne jest obsługa klawiatur Bluetooth - coś, co w mniejszych telefonach nie wydaje się być tak bardzo potrzebne, jak w phabletach. Dużo bardziej cieszyłbym się z obsługi zewnętrznych nośników, takich jak pendrive'y, jednak ta funkcja ma się pojawić dopiero w którejś z kompilacji Windows 10 dla telefonów (na pewno pojawi się w wersji finalnej).

Z widocznych zmian - mamy do czynienia z pewną zmianą na ekranie startowym. Przycisk odsyłający do listy aplikacji został zastąpiony przez napis "wszystkie aplikacje" i strzałeczkę. Natomiast ekran ustawień nareszcie wygląda nieco lepiej. Ustawienia są porozmieszczane w odpowiednich kategoriach i wygląda to dużo lepiej, nawet niż w Windows 10, który oferuje pod tym względem niesamowity bałagan.

Wraz z tą aktualizacją możliwe jest ustawienie uprawnień aplikacji - na przykład zabronienie dostępu do danych z Kalendarza, czy też Wiadomości, jeśli tylko chcemy. Szukałem zapowiadanych szumnie opcji antykradzieżowych, jednak okazuje się, że te będą dostępne w Update 2 rozsyłanym oficjalnym kanałem. W ramach tych rozwiązań, telefon z Windows Phone będzie "odporny" na pełen reset w wypadku kradzieży i dla złodzieja stanie się urządzeniem bezwartościowym.

Czy warto zainstalować Update 2? Oprogramowanie jest stabilne i nie powoduje kłopotów. Jeżeli macie w domu klawiaturę Bluetooth i koniecznie chcecie sprawdzić, jak to działa - śmiało. Z pewnością nie zawiedziecie się tak jak w przypadku Windows 10.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu