Mobile

Koreańczycy przygotowują wyjątkowy smartfon. Nareszcie jakiś powiew świeżości!

Dawid Pacholczyk
Koreańczycy przygotowują wyjątkowy smartfon. Nareszcie jakiś powiew świeżości!
12

Rynek smartfonów zaczyna być nudny. Odgrzewane kotlety, żadnych rewolucji. Na tle tego LG wygląda niczym rycerz w lśniącej zbroi, który swoją najnowszą premierą ma przełamać utarte normy i zaprezentować coś zupełnie nowego. Brawo LG!

Niedawno pisałem o LG Wing, bardzo ciekawej konstrukcji, która może wnieść trochę powiewu świeżości. Smartfon, który pokazuje jak bardzo LG chce wrócić do gry i znów być liczącym się producentem. Koreańczycy mają świadomość, że rynek jest ostatnio mocno zabetonowany, dlatego postanowili zbudować sobie boczne drzwi i z nich skorzystać.

Od ukazania się pierwszych filmików prezentujących LG Wing nie minęło dużo czasu, a my już mamy oficjalną zapowiedź prezentacji najnowszego dzieła, które będzie pierwszym z tzw. Explorer Project.

Czym jest LG Wing?

LG Wing to smartfon wyposażony w dwa ekrany. Jednak nie jest to „składak” podobny do tych od Samsunga czy Microsoftu. To normalny telefon z dodatkowym małym ekranem o przekątnej 4 cali.

Nie znamy jeszcze jego dokładnej specyfikacji i ceny, ale w sieci jest sporo okruszków, które po złożeniu dają nam całkiem sensowną całość. Możemy się więc spodziewać:

  • Procesora Snapdragon serii 7
  • Głównego ekranu 6,8” i dodatkowego 4,0”
  • Zestawu 3 obiektywów z tyłu z czego matryca głównego ma się poszczycić wynikiem na poziomie 64MP
  • Ceny w granicach $1000

Można by oczekiwać lepszego procesora, jednak różne źródła podają, że wybór na siódmą serię padł ze względu na koszty. LG nie chce, aby cena tego produktu była przesadnie duża, jednak ciężko tak o tym myśleć, kiedy widzi się poziom tysiąca dolarów.

Premiera LG Wing

LG oficjalnie zakomunikowało, że LG Wing zostanie zaprezentowane już 14 września, czyli od premiery dzieli nas równo tydzień. Całość rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego. Event będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału YouTube lub na Facebooku.

Nie wiem jak wy, ale ja naprawdę czekam na ten pokaz. Filmiki w sieci wyglądają zachęcająco, ale nie pokazują za wiele. To co mnie najbardziej interesuje, to jak dokładnie drugi ekran będzie się wysuwał oraz jak urządzenie będzie się prezentować po złożeniu. Niby smartfon ma przede wszystkim działać dobrze, ale nie da się ukryć, że ważne jest dla nas, aby również był przyjemny dla oka, w końcu spędzamy mnóstwo czasu patrząc na niego. Moja trzecia niewiadoma to kwestia wyważenia telefonu. Miałem w życiu kilka urządzeń, które miały naprawdę źle rozłożoną masę i korzystanie z nich to była istna katorga.

LG Wing i Explorer Project

Jak wspomniałem, LG Wing to pierwszy smartfon stworzony w ramach czegoś co nazywa się Exploer Project. Co ciekawe LG zapowiedziało oficjalne ogłoszenie i przedstawienietej inicjatywy i przyznam szczerze, że naprawdę ciekawi mnie co to jest. LG postarało się, aby informacji na temat tego przedsięwzięcia nie było za wiele, a to co jest to w większości marketingowe ogólniki.

Bazując na poniższym oficjalnym zaproszeniu możemy spodziewać się…no właśnie, czego?

https://www.youtube.com/watch?v=7H7FT0Sands&feature=emb_logo

Oficjalny komunikat LG sugeruje, że to nowa linia urządzeń których celem jest badanie i odkrywanie nowych sposobów na interakcje ze smartfonem. Urządzenia wyprodukowane pod szyldem Explorer Project mają łamać znane nam obecnie normy i dostarczać nową jakość.

Co Wy na to? Myślicie, że LG ma możliwość coś zwojować?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu