Mobile

LG V60 ThinQ 5G - poznaliśmy cenę najnowszego telefonu Koreańczyków

Krzysztof Rojek
LG V60 ThinQ 5G - poznaliśmy cenę najnowszego telefonu Koreańczyków
23

Jakiś czas temu LG niespodziewanie podzieliło się z nami informacją o swoim najnowszym, topowym telefonie. Teraz wiemy już, że polska cena tego modelu będzie oscylować w okolicach 3,5 tys zł.

Najnowsze dziecko LG kryje w sobie bardzo wiele atutów, które pozwolą mu zawalczyć o duże grono konsumentów. Na pokładzie flagowca znalazło się miejsce na matrycę nagrywającą filmy w 8K, szerokokątny aparat o polu widzenia 117 stopni, 4 mikrofony wspomagane technologią Voice Bokeh czy też zaawansowany moduł DAC. Wszystkie informacje o nowym V60 zawarł w swoim wpisie Kamil.  Dziś jednak dzięki informacjom z 9to5Google wiemy, ile na start będzie kosztował najnowszy produkt Koreańczyków.

W momencie premiery urządzenia, twórcy zapowiadali, że jego cena nie będzie przekraczała 1000 dolarów. I faktycznie - słowa dotrzymali. Jeżeli spojrzymy na ofertę operatorów, u których nowy model LG dystrybuowany jest w przedsprzedaży, zobaczymy, że u żadnego z nich cena nie przekracza tej "magicznej" granicy. Najbardziej korzystną ofertę dla swoich klientów zaprezentował T-Mobile, u którego urządzenie wycenione zostało na 799 dol, a dodatkowy ekran, który stał się wyróżnikiem marki, kosztuje dodatkowe 100 dol, czyli 899 $ w zestawie. To tyle samo, ile za sam telefon żąda AT&T, z tym, że przy użyciu promocyjnego kodu jego klienci dostają drugi wyświetlacz w gratisie.  O 50 dolarów drożej LG V60 ThinQ 5G wraz z drugim ekranem wyceniło natomiast Verizon. Można więc spokojnie założyć, że w polskiej dystrybucji cena tego urządzenia będzie oscylowała w okolicach 3500 zł za telefon i 4000 zł za pakiet z dodatkowym ekranem.

Jak szybko LG obniży cenę?

Koreańczycy znani są z tego, że po premierze ceny prezentowanych przez nich telefonów bardzo szybko maleją. Dlatego też wiele osób od samego początku zapowiada się, że chętnie kupi prezentowany model, ale poczeka z tym 2-3 miesiące, aż jego cena spadnie. W tym przypadku jednak nie byłbym aż taki pewien, czy wysoka obniżka rzeczywiście nastąpi. Mamy tu bowiem niezły procesor z modemem 5G, dobre aparaty czy (wreszcie) dużą baterię. Wycena na poziomie 3500 zł nie wydaje się więc tak zła, by LG musiało z niej szybko schodzić by utrzymać sprzedaż. Co prawda w niższej cenie (3000 zł) możemy nabyć np. Oneplusa 7 Pro, który posiada więcej pamięci RAM, ale według benchmarków jego procesor (SD 855) jest wolniejszy od SD 865 nawet od 1/4. V60 Thinq 5G może być więc jednym z pierwszych kroków w nowej strategii LG, według której do 2021 roku ich dział mobilny ma zacząć przynosić zyski.

Czy tak będzie - zobaczymy :)

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu