LG

Tak wygląda Android w nowych smartfonach LG. Przesiadający się z Samsungów będą zachwyceni

Albert Lewandowski
Tak wygląda Android w nowych smartfonach LG. Przesiadający się z Samsungów będą zachwyceni
37

Każdy z producentów smartfonów z Androidem zdecydował się obrać własną ścieżkę. W przypadku LG prezentuje się ona naprawdę ciekawie i widać, że firma obrała odpowiedni kierunek.

LG UX 9.0 może się podobać

LG nie ma obecnie najlepszej passy na rynku smartfonów. Na dobrą sprawę niewiele teraz możemy o nich usłyszeć i wygląda to tak, jakby firma miała gorszy okres lub nie kładła już tak dużego nacisku na rozwój swoich telefonów. Mimo tego cały czas starają się o dodawanie nowych funkcji i ostatnio zaprezentowali nową wersję swojej nakładki, czyli LG UX 9.0.

Sprawdź też: Co nowego w Samsung One UI 2.0?

Całość stylistycznie bardzo bezpośrednio nawiązuje do Samsung One UI 2.0. Interfejs prezentuje się naprawdę podobnie i widać, że designerzy LG wzorowali się mocno na konkurencji. Bynajmniej nie oznacza to nic złego. Nowe One UI zapowiada się świetnie i producent wsłuchał się w potrzeby użytkowników, za co należą się słowa pochwały. Z kolei LG uznało chyba, że ich grupą docelową są użytkownicy Samsunga, więc żeby ułatwić im ewentualną migrację zadbali o bardzo podobny interfejs. Muszę przyznać, że brzmi to jak całkiem rozsądny plan.

Inna sprawa, że trudno mi sobie wyobrazić kogokolwiek, kto obecnie przesiadłby się na smartfon LG z Samsunga. Bardziej widzę wśród docelowych użytkowników dotychczasowych fanów LG.

Co dokładnie nowego pojawiło się w LG UX 9.0? Całość jest rozwinięciem LG UX 8.0 i skupiono się przede wszystkim na nowościach estetycznych i tych ułatwiających korzystanie z najważniejszych aplikacji. Zmiany objęły programy KontaktyTelefon czy Historia Połączeń, a także Galeria. Ponadto LG dodało systemowy ciemny tryb. Podobno to wszystko przełoży się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, ale nie zdziwiłbym się, gdyby po prostu wynikało to z wprowadzenia Androida 10.

Dla kogo LG UX 9.0?

Warto jeszcze przyjrzeć się temu, kiedy LG UX 9.0 pojawi się na smartfonach. Na razie producent planuje rozpoczęcie udostępnianie aktualizacji od końca tego roku w Korei Południowej, więc możemy spodziewać się kilkumiesięcznego opóźnienia dla całego świata. Na pewno pierwszym modelem z updatem zostanie LG G8X ThinQ. Już teraz producent chwali się, że LG UX 9.0 zostało pod niego dostosowane, więc pojawia się pytanie, ile czasu zajmie przygotowanie aktualizacji na starsze telefony.

Jestem bardzo ciekaw również, kiedy poznamy nowe urządzenia LG. Naprawdę robiły wrażenie, szczególnie te z niższej półki, choć firma miała tendencję do ustalania zbyt wysokich cen na start, które rynek dosyć szybko weryfikował. Zobaczymy także, czy będą zainteresowani dalszym rozwojem działu mobilnego. Wątpię, aby była to żyła złota i pozostają w nim z racji na to, że zapewnia to prestiż i lepszą rozpoznawalność.

Przeczytaj również: Wszystko o Android 10.

Kolejna sprawa to tempo adaptacji Androida 10. Wydaje mi się, że niektórzy producenci naprawdę zaspali moment jego premiery.

źródło: Android Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu