LG

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-Ray z Dolby Vision od LG. Studia obiecują wsparcie

Konrad Kozłowski
Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-Ray z Dolby Vision od LG. Studia obiecują wsparcie
13

Na takie wieści czekali wszyscy maniacy jakości. Dolby Vision, drugi ze standardów technologii HDR, nie był do tej pory dostępny w innej niż strumieniowanej formie. Już niedługo jednak na rynku pojawi się odtwarzacz LG UP970 obsługujący ten format na dyskach Ultra HD Blu-Ray.

Samo zaprezentowanie odtwarzacza nie byłoby tak interesującym wydarzeniem, gdyby nie niemal jednoczesne ujawnienie informacji przez Dolby. W oficjalnym komunikacie czytamy bowiem, że studia Warner Bros. Home Entertainment., Universal Pictures Home Entertainment oraz Lionsgate planują przygotowanie pierwszych wydań filmów na 4K UHD Blu-Ray ze wsparciem dla Dolby Vision. Do tej pory filmy w Dolby Vision dostępne były za pośrednictwem Netfliksa oraz Vudu. Z urządzeń wspierających standard warto wymienić Chromecasta Ultra.

W kontekście terminu premiery  filmów na nośnikach fizycznych nie została podana żadna data. Niestety, nie poznaliśmy także choćby jednego tytułu, który będzie w takiej wersji dostępny. Na otarcie łez możemy być pewni, że LG nie zrezygnuje ze wspierania Dolby Vision - technologii HDR, która obsługiwana jest w wielu modelach telewizorów tego producenta. LG nie podzieliło się ceną odtwarzacza UP970, ale biorąc pod uwagę obecne już na rynku urządzenia, pasjonatom przyjdzie słono zapłacić za tę nowinkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ultra HDhdr4K Ultra HDCES2017