LG

Co tam AirPods. Ja czekam na te słuchawki z serii Tone od LG

Jakub Szczęsny
Co tam AirPods. Ja czekam na te słuchawki z serii Tone od LG
25

Już od dawna nie korzystam ze słuchawek na kablu i kompletnie nie żałuję. Przez długi czas męczyłem się z plątającymi się słuchawkami, aż w końcu zaopatrzyłem się w bezprzewodową parę. Przeżyłem już trzy takie zestawy i za każdym razem były to pchełki z serii Tone od LG - czego również nie żałuję. Wychodzi jednak na to, że w najbliższym czasie czeka mnie kolejny zakup.

LG, tuż przed targami CES w Las Vegas zapowiedziało dwa modele słuchawek, z czego jedne korespondują z ideą zaproponowaną w AirPodsach od Apple. Z tym, że LG w dalszym ciągu nie odchodzi od idei noszenia słuchawek na szyi. LG Tone Studio oraz Free mają być pierwszą linią ataku na rynku audio w 2017 roku.

LG Tone Studio w zasadzie nie oferuje słuchawek, lecz... ubieralny głośnik. Tak, dobrze zrozumieliście. Zakładacie go na szyję, a cztery głośniki - dwa u góry i dwa wibrujące na dole. Według LG, ma to być odpowiedź na często bardzo ciasne mieszkania, w których nie da się zainstalować kina domowego w pełnej krasie. Od teraz, każdy z nas - niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy sobie zapewnić ciekawe wrażenia podczas grania w gry, czy też oglądania filmów. Jak dla mnie idea niezwykle ciekawa, ale szkoda, że LG nie postanowiło stworzyć hybrydy - głośnika, kiedy chcemy i słuchawek, kiedy tego potrzebujemy.

Nad jakością dźwięku w LG Tone Studio czuwali eksperci z DTS, którzy odpowiednio dostroili urządzenie. Dodatkowo, zestaw zawiera w sobie DAC Hi-Fi, który znacząco podbija jakość dźwięku. Co więcej, można połączyć dwa egzemplarze Tone Studio, by odtwarzały audio z tego samego źródła.

Tone Free natomiast przywodzi na myśl AirPods od Apple - znowu mamy do czynienia z pałąkiem, lecz słuchawki nie są do niego przyłączone za pomocą kabla. Podobnie, jak w przypadku produktu z Cupertino, są całkowicie bezprzewodowe. Jednak w tym przypadku, pałąk cały czas wisi na naszej szyi, dzięki czemu cały czas mamy dostęp do bezpiecznego miejsca, w którym możemy umieścić nasze słuchawki - bez zaglądania do torby. Dodatkowo, stacja dokująca w formie pałąka jest również miejscem, za pomocą którego naładujemy pchełki wchodzące w skład zestawu.

Nabywca LG Tone Free może nabyć również dodatkowe akcesorium nakładane na pałąk słuchawek zawierające w sobie dodatkowy zapas energii, gdyby nie wystarczyło nam to, co jest dostępne w standardzie. Ucierpi na tym jednak funkcjonalność pałąka - gadżet zakrywa przyciski do sterowania rozmowami oraz muzyką. Obydwa urządzenia zostaną zaprezentowane podczas CES 2017 w Las Vegas, LG jeszcze nie poinformowało mediów na temat cen oraz dostępności urządzeń na rynkach.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

słuchawkiCES 2017