Technologie

LG prezentuje nowe telewizory z linii NanoCell TV na kilka dni przed CES 2019

Piotr Kurek
LG prezentuje nowe telewizory z linii NanoCell TV na kilka dni przed CES 2019
7

CES 2019 już za kilka dni. Dziś poznaliśmy nowości od LG. Firma odkrywa karty i pokazuje najnowsze telewizory, które do sprzedaży trafią już niebawem.

LG w tym roku przygotowało dla swoich klientów naprawdę mocną reprezentację telewizorów OLED. Z9, W9, E9 i C9 wykorzystują procesor α9 Gen 2 podwyższający jakość obrazu i dźwięku dzięki algorytmowi deep learning opracowanemu z wykorzystaniem ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion obrazów. Procesor rozpoznaje jakość materiału źródłowego i na tej podstawie dobiera metodę jego wyświetlania. W 88-calowym Z9 znajdują się także funkcje skalowania obrazu oraz redukcji szumu, które pozwolą uzyskać realistyczny obraz 8K. α9 Gen 2 zapewnia optymalną jasność ekranu dzięki dostosowaniu się do oświetlenia w pomieszczeniu. Ta optymalizacja wpływać będzie również na obraz wyświetlany w HDR zapewniając odpowiedni kontrast scen również wtedy, gdy są oglądane w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

W procesor α9 Gen 2 wyposażono też flagowy telewizor LCD 8K o przekątnej 75 cali (model SM99). Będzie on należał do nowej linii telewizorów NanoCell TV (serie SM9X i SM8X) wykorzystujących technologię NanoCell (NanoColor) zapewniającą najwyższą jakość obrazu, wierność odwzorowania barw w szerokim zakresie kątów widzenia (NanoAccuracy) oraz smukłą konstrukcję z wyjątkowo wąską ramką (NanoBezel). Wszystkie telewizory OLED i wybrane modele NanoCell TV wyposażono w porty HDMI 2.1 zgodne z technologią HFR (High Frame Rate).

Oprócz wbudowanego Asystenta Google, nowe telewizory wspierają Amazon Alexa. Asystent wywoływany jest z poziomu pilota Magic Remote, po naciśnięciu przycisku Amazon Prime Video. Telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ, dzięki rozpoznawaniu poleceń głosowych, pozwalają na łatwe wyszukiwanie informacji. W nowych modelach wystarczy wypowiedzieć jedno polecenie, a  urządzenie rozpozna kontekst wypowiedzi użytkownika. Usługi rozpoznawania mowy będą dostępne w ponad 140 krajach.

Zobacz też: Z nowymi telewizorami LG można rozmawiać. I co najważniejsze – to naprawdę działa! Zobaczcie sami

Więcej informacji na temat poszczególnych modeli poznamy już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu