LG

LG prezentuje G Watch R – najlepiej wyglądający smartwatch z Android Wear

Konrad Kozłowski
LG prezentuje G Watch R – najlepiej wyglądający smartwatch z Android Wear
17

Po dość ciekawym, ale powiedzmy sobie szczerze, nie prezentującym się zbyt dobrze modelu G Watch, Koreańczycy pokornie wrócili do siebie i rozpoczęli prace nad nowym zegarkiem. By móc konkurować z nadchodzącym produktem Motoroli LG musiało spełnić jeden warunek - zbudować smartwatcha z okrągłym ekra...

Po dość ciekawym, ale powiedzmy sobie szczerze, nie prezentującym się zbyt dobrze modelu G Watch, Koreańczycy pokornie wrócili do siebie i rozpoczęli prace nad nowym zegarkiem. By móc konkurować z nadchodzącym produktem Motoroli LG musiało spełnić jeden warunek - zbudować smartwatcha z okrągłym ekranem. LG zrobiło jednak nieco więcej.

LG G Watch R prezentuje się nad wyraz dobrze. Przyznam, że nie spodziewałem się, że ta sama firma, która przedstawiła G Watcha, zdoła zbudować tak świetnie wyglądającego smartwatcha. G Watch R jest jest dla mnie ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem, a dla tych którzy nadal są sceptycznie nastawieni do tej kategorii urządzeń jest to dobry znak, ponieważ smartwatche najwyraźniej nie będą już od tego momentu musiały wyglądać jak... smartwatche.

Oprócz standardowego wyglądu smartwatch od LG wyróżnia się cyferblatami, które nawiązują do tych najczęściej spotykanych w zwykłych zegarkach. Wybór najwyraźniej będzie dość szeroki i choć osobiście nie przepadam za przesadnie wymyślnymi tarczami, to można krótko stwierdzić, że będzie w czym wybierać i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na boku obudowy znalazł się niewielki przycisk, który przypomina tradycyjne pokrętło. Najprawdopodobniej będzie on pełnił rolę przycisku włącz/wyłącz, który zaskakująco był nieobecny w G Watchu.

Bardzo ważne jest jednak nie tylko to, jak zegarek prezentuje się od zewnątrz, ale również to co znajdziemy w środku. Ekran zegarka o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 320 na 320 pikseli wykonany jest w technologii Plastic OLED. W odróżnieniu od Moto 360 do naszej dyspozycji będzie cała okrągła powierzchnia ekranu. Całość napędzana jest przez procesor Snapdragon 1,2GHz i 512MB pamięci RAM. Zegarek posiada 4GB pamięci wbudowane oraz czujnik tętna, którego zabrakło w G Watchu. Bateria w G Watch R ma pojemność 410mAh.

G Watch R jest bez wątpienia najlepiej prezentującym się smartwatchem z Android Wear na rynku. Jest też dowodem na to, jak dynamiczny jest rynek tej kategorii urządzeń i zakup najnowszego gadżetu może być niestety mało udaną inwestycją, ponieważ dwa-trzy miesiące później producent zdecyduje się na przygotowanie zupełnie nowego modelu. Na ten moment nie wiemy ile będzie kosztował G Watch R, ale ma być dostepny w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź konkurencji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu