LG

Płatności mobilne, ekran Full HD, 3 GB RAM - taki będzie budżetowy LG K10 2018

Albert Lewandowski
Płatności mobilne, ekran Full HD, 3 GB RAM - taki będzie budżetowy LG K10 2018
0

Płatności zbliżeniowe stały się już czymś normalnym. W Polsce możemy się nimi w pełni cieszyć, ponieważ właśnie w naszym kraju wiele firm postanowiło uruchomić swoje usługi tego typu. Nawet możemy korzystać z Android Pay, mimo że Google niespecjalnie stara się wprowadzić do nas swój sklep z produktami. Podobno wkrótce może pojawić się również Apple Pay. Tymczasem skupimy się na LG Pay, które pojawi się w przyszłorocznym, atrakcyjnym cenowo modelu.

Seria K po raz trzeci

Rodzina LG K skupia w sobie telefony z najniższej i niskiej średniej półki. Oznacza to w dużym uproszczeniu, że są to modele atrakcyjne cenowo, które szczególnie zachęcająco prezentują u operatorów w ofercie za złotówkę. Niedawno pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnej już generacji tych całkiem ciekawych smartfonów.

LG K10 2018, bo to właśnie on stał się bohaterem najnowszych doniesień, ma zadebiutować oficjalnie już na styczniowych targach CES 2018 w Las Vegas, więc do jego premiery mamy już tuż, tuż. Co jednak zaoferuje? Zanim przejdziemy do najciekawszej technologii, napiszę co nieco na temat jego specyfikacji, która ma wyglądać naprawdę nieźle.

Czując oddech Xiaomi

Koreańczycy muszą sobie radzić z licznymi rywalami i, szczerze mówiąc, nie mają najłatwiejszego zadania. Konkurencja na czele z Xiaomi nie ułatwia życia. Tym razem sąsiad Samsunga postanowił zaszaleć i w LG K10 2018 ujrzymy już 5,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD, podczas gdy w poprzedniku oglądaliśmy „nędzne” HD. Ponadto pojawi się w nim 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz bateria 3000 mAh. Całość zostanie również odchudzona względem poprzednika i ma znacznie lepiej leżeć w dłoni.

Jednak nie tylko w końcu porządne podzespoły mają umożliwić temu modelowi zdobycie serc klientów. Jego wyróżnikiem ma być usługa LG Pay, umożliwiają płatności mobilne, i po raz pierwszy pojawi się ona w nie-flagowcu. Oznacza to również, że zostanie wyposażony w moduł NFC. Nawet jeżeli producent nie zdecyduje się na rozszerzenie listy państw z ich rozwiązaniem, to wciąż użytkownicy będą mogli używać znacznie popularniejszego Android Pay.

Dobry średniak

Wiele modeli w teorii wygląda na prawie idealne. Tanie, mocne, piękne – czego chcieć więcej? Niestety po bliższym spojrzeniu mogą okazać się być nieco niekompletne, a niektóre podzespoły wymusiły cięcia kosztów w innym elemencie. Najczęściej firmy decydują się na rezygnację właśnie z modułu NFC. Moim zdaniem to niezrozumiała decyzja i jeżeli nawet raz spróbujecie płatności mobilnych, pokochacie je i nie będziecie chcieli z nich rezygnować.

Z tego powodu ucieszyła mnie wiadomość, że LG K10 2018 dalej będzie oferował tą technologię. Muszę przyznać, że jak na razie zapowiada się na jednego z lepszych „średniaków”. Oby tylko jego cena nie przekroczyła bariery 800-900 złotych…

źródło: ET News przez xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu