Telekomy

Znasz się na telefonach, komputerach czy montażu TV? Z Orange możesz dodatkowo zarobić

Grzegorz Ułan
Znasz się na telefonach, komputerach czy montażu TV? Z Orange możesz dodatkowo zarobić
26

Orange we współpracy ze szwajcarską firmą Mila rozpoczyna własnie pilotaż platformy społecznościowej Orange Friends. Platforma będzie skupiać pasjonatów i znawców nowych technologii, a dzięki niej klienci Orange będą mogli zamówić u nich pomoc w rozwiązaniu problemów ze smartfonami, komputerami, drukarkami czy internetem mobilnym, a nawet pomoc przy montażu telewizorów.

Chętni, którzy chcą dołączyć do platformy i zarobić dodatkowo za pomoc w rozwiązywaniu problemów użytkowników ze swoim sprzętem, mogą zarejestrować się na stronie Mila.

Aktualnie poszukują Friendów z Warszawy, Krakowa i Rzeszowa. Przed sprawdzeniem umiejętności technicznych, kandydaci będą musieli podać swoje dane, niezbędne do późniejszych rozliczeń.

Zakres danych jest dość szeroki, myślę, że wiele osób się zniechęci już na tym etapie. Osobiście, wydaje mi się, że na początek wystarczyłoby zwykłe założenie konta na login i hasło, a dopiero po pomyślnym sprawdzeniu umiejętności, tylko ci, co zostali zakwalifikowani musieliby uzupełnić niezbędne dane.

Remigiusz Franek Dyrektor Obsługi w Kanałach Automatycznych i Cyfrowych Orange Polska:

Klientom zależy, by wsparcie w problemach technicznych docierało do nich bardzo szybko i odpowiadało na ich potrzeby. Wymaga to od nas zastosowania nowych metod działania i jedną z nich jest stworzenie społeczności Orange Friends. To platforma pozwalająca szybko zapewnić fachowe wsparcie naszym klientom. Z drugiej strony daje ona możliwość dodatkowego zarobku pasjonatom nowych technologii, którzy mogą zgłosić chęć pomagania w razie trudności ze sprzętem.

Jedno trzeba przyznać, to dość fajna opcja dla ludzi, którzy znają się na sprzęcie, instalacjach czy montażu, w dogodnych porach i przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej mogą wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zamian za dodatkowy zarobek. Dołączenie do platformy nic nie kosztuje, pobierana jest jedynie prowizja 15% od zlecenia.

Z drugiej strony klienci będą mogli liczyć na szybką pomoc kogoś z sąsiedztwa, korzystając ze strony internetowej bądź aplikacji mobilnej. Korzystając ze strony mogą precyzyjnie określić swój problem spośród dostępnych opcji.

Na przykład, przy wyborze problemów z uruchomieniem i montażem komputera marki Apple, wyświetla się lista czynności obejmujących usługę oraz sugerowaną cenę. Obie strony mogą ją renegocjować w zależności od rzeczywistego zakresu wykonanych prac.

Po podaniu swoich danych i dokładnym opisaniu problemu, zgłoszenie wysyłane jest do systemu. Pozostaje tylko czekać na kontakt od dostępnego w okolicy Frienda.

Christian Viatte, CEO Mila:

Dzięki stronie interentowej i aplikacji na urządzenia mobilne, każdy chcący skorzystać z usług Orange Friends może samodzielnie wybrać interesujący go pakiet usług lub też skorzystać z systemu podpowiedzi Mila Bot. Dzięki temu klienci mogą się umówić dokładnie wtedy, gdy im to odpowiada.

Zainstalowałem tę aplikację, ale nie jest jeszcze dostosowana dla klientów, a link do założenia konta kieruje do tej strony. Prawdopodobnie więc, muszą najpierw zebrać odpowiednią bazę znawców technologii, którzy będą chcieli nieść swoją pomoc potrzebującym członkom platformy Orange Friends. Jeśli więc, czujecie się na siłach warto spróbować dołączyć, to nic nie kosztuje, a można dodatkowo zarobić w wolnym czasie.

Strona główna Orange Friends.
Rejestracja w Orange Friends.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zarabianie