LG

LG G5 nie tylko modularny ale i wyjątkowo łatwy w naprawie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
LG G5 nie tylko modularny ale i wyjątkowo łatwy w naprawie [prasówka]
2

Redaktorzy iFixit rozebrali LG G5 i przeanalizowali konstrukcję smartfona pod kątem łatwości naprawy. Smartfon otrzymał bardzo wysoką, jak na obecne standardy, notę.

LG G5 rozebrany

LG G5 otrzymał od iFixit 8 punktów w dziesięciostopniowej skali. To oznacza, że smartfon jest stosunkowo prosty w naprawie. Szczegółowo omówiono to na powyższym materiale wideo, gdzie zaprezentowany został też cały proces rozbierania urządzenia. Dla porównania największy konkurent LG G5, który również miał swoją premierę na MWC 2016 również został przeanalizowany przez iFixit. Otrzymał jednak notę 3/10.

Microsoft gotowy na multiplayer między Xboksem i PS4

 

Microsoft zapewnia, że jest już gotowy na zapewnienie użytkownikom Xboksa One i PS4 wspólnego multiplayera. Kierujący programem ID@Xbox w Europie Agostino Simonetta tłumaczy, że właściwie każdy deweloper może już implementować to rozwiązanie w swoich produkcjach. Wystarczy wyrazić taką chęć i zgłosić się do Microsoftu. Rozwiązania technologiczne są gotowe i każdy twórca gier otrzyma do nich dostęp. Ciągle nie ma jednoznacznego komentarza Sony w tej sprawie. Japończycy dość nieśmiało przyznali swego czasu, że cieszy ich taka perspektywa. Na tym jednak poprzestano. Pierwszą grą, która ma wspierać multiplayera między konsolami Sony i Microsoftu ma być Rocket League.

Facebook Messenger dla klientów biznesowych

Facebook chce uczynić swój komunikator bardziej przystępnym dla klientów biznesowych. W tym celu wprowadza nowe funkcje. Każdy użytkownik posiadający stronę będzie od teraz mógł wskazać dla niej unikatową nazwę poprzedzoną znaczkiem "@". Dzięki temu potencjalni klienci, fani czy użytkownicy będą mogli łatwiej znaleźć marki w Messengerze i nawiązać z nimi kontakt. Co więcej, strony otrzymały również możliwość tworzenia specjalnych graficznych kodów, po których zeskanowaniu użytkownik będzie mógł natychmiast nawiązać konwersację. Działa to na identycznej zasadzie jak awatary ze Snapchata.

Play ma 400 stacji w technologii 4G LTE ULTRA

Od lutego do 8 kwietnia br. Play postawił już 400 stacji bazowych działających w technologii 4G LTE ULTRA. Nowe BTS-y działają w pasmach 800 oraz 2600 MHz. Operator nabył je na aukcji, w wyniku czego do Skarbu Państwa trafiło ponad 1,7 mld zł. Plan na bieżący rok zakłada postawienie tysiąca nadajników i sieć zapewnia, że uda się ten cel bez problemu zrealizować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu