Technologie

LG wydłuża do 5 lat czas gwaranacji na część swoich telewizorów OLED

Krzysztof Kurdyła
LG wydłuża do 5 lat czas gwaranacji na część swoich telewizorów OLED
2

Telewizory OLED, pomimo że są już na rynku dość długo, wciąż postrzegane są przez wiele osób jako awaryjne. Chodzi oczywiście o starzenie się i wypalanie matryc z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi. LG chce pokazać swoim klientom, że nie mają się czego obawiać.

5 lat w standardzie

LG to jeden z najważniejszych producentów paneli OLED na świecie, którego matryce znajdziecie nie tylko w ich własnych telewizorach. Firma zdecydowała się pokazać, że nie boi się wydłużać gwarancji na swoje telewizory z tego typu matrycami i bez żadnych dodatkowych warunków rozszerzyła gwarancję wszystkich tegorocznych telewizorów serii OLED serii Z2 SIGNATURE 8K oraz LG OLED evo G2 do 5 lat.

Co ważne podkreślenia, rozszerzenie obejmie nie tylko telewizory, które są jeszcze w sklepach, ale także te, które zostały już przez klientów zakupione. Wydłużona gwarancja obejmuje oczywiście wspomniane matryce, co jest dobra wiadomością dla wszystkich osób, dla których kinowa jakość obrazu jest bardzo ważna, ale wciąż obawiają się niedojrzałości tej technologii.

Co daje OLED?

Panele OLED, pomimo różnych prób poprawy obrazu w matrycach LED, po dziś dzień są nie do pobicia zarówno w temacie wyświetlania prawdziwej czerni, jakości kolorów, jak i braku różnej maści zniekształceń, szczególnie tych wynikających z błędów podświetlenia matryc. W OLED świeci osobno każdy piksel i jak narazie konkurencja fizyki „oszukać” w tym zakresie nie zdołała.

Trzeba jasno powiedzieć, że ze strony LG jest to ruch w dobrą stronę i jeśli inni producenci pójdą w ich ślady, to być może telewizory z tym fantastycznie wyglądającymi matrycami przestaną budzić wśród części klientów kontrowersje.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu