Felietony

Lexus stworzył aplikację mobilną Enform, do której zalogujesz się jedynie… posiadając drogi samochód

Marcin Kamiński
Lexus stworzył aplikację mobilną Enform, do której zalogujesz się jedynie… posiadając drogi samochód
3

Jak pokazać za pomocą iPhone’a, że jest się obrzydliwie bogatym? Dotychczas musiały wystarczać aplikacje kosztujące w App Store 999 dolarów, ale prezentujące na ekranie mało efektowne logotypy lub napisy. Teraz do naszej dyspozycji oddane zostaje coś innego: aplikacja stworzona przez Lexusa, do któr...

Jak pokazać za pomocą iPhone’a, że jest się obrzydliwie bogatym? Dotychczas musiały wystarczać aplikacje kosztujące w App Store 999 dolarów, ale prezentujące na ekranie mało efektowne logotypy lub napisy. Teraz do naszej dyspozycji oddane zostaje coś innego: aplikacja stworzona przez Lexusa, do której zalogować możemy się jedynie będąc właścicielem jednego z luksusowych aut tej marki, przeznaczonych na nadchodzący rok 2013. Co ciekawe, program na smartfona nie jest bezużyteczny – daje on dostęp do wielu ciekawych i użytecznych podczas jazdy opcji.

Aplikacja Lexus Enform dostępna jest na wiele platform: od popularnych iOS i Androida, po Windows Phone czy Blackberry. Zasiadając na fotelu luksusowego samochodu marki Lexus, możemy zintegrować swój telefon z autem i uruchomić wówczas dedykowaną aplikację, która tak naprawdę składa się z kilku mniejszych programów. Jakie możliwości dają one kierowcy? Przede wszystkim możliwość kontrowania programów ze smartfona za pomocą joysticka umieszczonego na desce rozdzielczej, co eliminuje konieczność sięgania po telefon. Niestety wpisywanie tekstu wymaga już poruszania kursorem i wskazywania poszczególnych liter, co na wyboistej drodze może być po prostu uciążliwe.

Aplikacja Facebooka pozwoli z poziomu samochodu meldować się w odwiedzanych po drodze miejscach. Ze względów bezpieczeństwa niemożliwe jednak będzie publikowane statusów tekstowych lub zawierających dołączone zdjęcia – to mogłoby zbytnio odwrócić uwagę kierowcy od drogi. Programy OpenTable i Yelp z kolei pozwolą dokonać rozpoznania znajdujących się w pobliżu restauracji, a wyszukiwarka Bing umożliwi wyszukanie innych miejsc potrzebnych podczas trasy: stacji benzynowych czy hoteli.

Przyznacie, że dotychczasowy opis możliwości aplikacji Lexus Enform nie jest imponujący. Jest jednak coś, co zasługuje na uwagę – mowa o usłudze Destination Assist. Przypomina ona nieco możliwości Siri, z tą jednak różnicą, że rozmowę prowadzimy… z prawdziwym człowiekiem! Jako posiadacz nowego modelu Lexusa przez pierwszy rok korzystać możemy z tego systemu za darmo. Po tym okresie, aby dalej otrzymywać porady ze zintegrowanej z aplikacją infolinii, zapłacimy już 260 dolarów za każdy kolejny rok.

Czy aplikacja Lexus Enform jest czymś wyjątkowym? Ocenę pozostawiam Wam, choć sam nie widzę z niej nic rewolucyjnego, może oprócz dedykowanej osoby do pomocy poprzez infolinię. Pozostałe możliwości inni producenci samochodów dają w standardzie dzięki wykorzystaniu swoich systemów multimedialnych. Trudno nie dostrzec również, że Lexus Enform do złudzenia przypomina opisywany przez nas już system Toyota Entune, co doskonale tłumaczy fakt, iż Lexus to marka należąca do Toyoty właśnie. Okazuje się zatem, że do korzystania z podobnych dogodności wcale nie trzeba mieć samochodu za kilkaset tysięcy złotych.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Źródło: Arstechnica

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobiletoyotalexus