Smartfony

Lenovo o włos przed Samsungiem i Huawei. Wracają do smartfonowej gry

Albert Lewandowski
Lenovo o włos przed Samsungiem i Huawei. Wracają do smartfonowej gry
5

Dopiero teraz Lenovo zamierza na dobre skupić się na rynku smartfonowym. W efekcie tego nie tylko same Motorole zyskają, ale również bezpośrednio urządzenia sprzedawane pod ich marką. Co pojawi się w Lenovo Z5s?

Lenovo o milimetry przed czołówką peletonu

W 2018 roku byliśmy świadkami szczytowej popularności tzw. notcha. W sumie trudno stwierdzić, aby było to najlepsze możliwe rozwiązanie, czy też jakoś szczególnie urodziwe, ale przede wszystkim z uwagi na zastosowanie go przez Apple i łatwiejszy w produkcji panel, firmy zdecydowały się podążyć tą ścieżką. Teraz jednak nadszedł moment korekcji tego ruchu.

Co będzie w zamian? Oczywiście tak, jak wskazywały wszystkie dotychczasowe doniesienia oraz grafiki czy wstępne prototypy, po prostu ekrany zyskają łezkę lub okrągłą wcięcie wokół przedniej kamerki. Moim zdaniem będzie się to prezentować o wiele lepiej. Obawiam się nieco o same aplikacje i to, jak będą dostosowywać się do tak specyficznego panelu, ale może nie będzie tak źle. O tym w praktyce powinniśmy dowiedzieć się już niedługo.

Mianowicie Lenovo Z5s pojawił się jeszcze przed Samsungiem Galaxy A8s oraz Huaweiem Novą 4. Tą trójkę łączy właśnie wyświetlacz z nowym wcięciem i dotychczas zastanawiano się, czy Samsung, czy też Huawei będzie pierwszy. Tymczasem Lenovo zdołało wszystkich zaskoczyć. Tym razem pozytywnie, bo w przypadku Z5 obiecywano już łezkę, a finalnie skończyło się na klasycznym wcięciu. Mimo wszystko takie kłamstewka trudno zapomnieć.

Lenovo Z5s - tym razem już nas nie okłamano

Model ten został wyposażony w ekran o przekątnej dokładnie 6,3 cala. Oferuje on rozdzielczość Full HD+, a napędza go Snapdragon 710, który prezentuje się całkiem przyzwoicie i jest to spory krok naprzód względem 636 z poprzednika.

Sam Z5s zapewne nie trafi do Polski. Możemy jednak mieć nadzieję, że podobny model trafi do portfolio Motoroli, a ta już zadba o szerszą dystrybucję. Moim zdaniem szykuje się naprawdę udane urządzenie.

*na zdjęciu Lenovo C2 Power

źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu