Ciekawostki technologiczne

Już za miesiąc nowy flagowiec Honor. Czy View 20 doczeka się „dziury” w ekranie?

PK
Piotr Kurek
1

Honor View 10 promowany jest jako doskonałe rozwiązanie dla osób wymagających. W przyszłym roku zadebiutuje View 20, o którym plotkuje się od kilku tygodni. Głównie na temat jego wyglądu i nowego podejścia do tematu notcha.

Zobacz też: Ta dziurka podoba mi się bardziej niż czarny pasek

Z wcięciem, czy bez? Notch wywołuje skrajne emocje, a producenci nowoczesnych smartfonów prześcigają się w pomysłach na jego zmniejszenie, skrócenie lub całkowite jego pominięcie. Nowe trendy mogą wyznaczać pojedyncze dziury w ekranach skrywające obiektywy aparatów fotograficznych i różnych czujników obserwujących świat dookoła. Honor zamierza zaprezentować światu swój smartfon z dziurą w ekranie już w przyszłym roku, a jego prezentacja ma się odbyć  22 stycznia w Paryżu.honorZobacz też: Recenzja Honor View 10. Model dla ludzi z dużymi (głębokimi?) kieszeniami

Czy jest to View 20, czy też Honor 11? Tego niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć — firma wysyłając zaproszenia na prezentację nie zdradza z jakim telefonem będziemy mieć do czynienia. Jednak ostatnie plotki o V20 wskazują, że to właśnie ten smartfon zostanie zaprezentowany w Paryżu. Przemawia za tym wspomniana już dziura w ekranie, którą możecie zobaczyć na powyższej grafice dołączanej do zaproszeń oraz kilka informacji dotyczących samego urządzenia, które zgadzają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Zobacz też: Przesunięte wcięcie nowym sposobem na lepszy wygląd smartfona?

O dziurze w ekranie nowego smartfona marki Honor mówi się od kilku tygodni, choć pierwsze przecieki zdradzały, że zostanie ona umieszczona w centralnym punkcie górnej krawędzi ekranu. Telefon ma być wyposażony w układ Kirin 980 od Huawei oraz 6 GB pamięci RAM i działać na Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9. Jego pamięć wewnętrzna może wynosić do 128 GB, jednak nie zabraknie slotu na kartę microSD.

Honor View 20, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany za półtora miesiąca, będzie jednym z pierwszych przedstawicieli bezramkowców wykorzystujących nowy trend w wyglądzie ekranu.

Źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu