Moje przemyślenia

Lenovo ThinkPad Tablet 2 z systemem Windows Pro w cenie laptopa

Marcin Kamiński
1

Marka Lenovo zaprezentowała oficjalnie nowy tablet o przekątnej 10 cali, który zainstalowany będzie miał system operacyjny Windows 8 w wersji Pro. W momencie premiery urządzenie ma kosztować 799 dolarów amerykańskich, czyli mniej więcej 2,500 złotych. Jakimi parametrami niemało kosztujący tablet będ...

Marka Lenovo zaprezentowała oficjalnie nowy tablet o przekątnej 10 cali, który zainstalowany będzie miał system operacyjny Windows 8 w wersji Pro. W momencie premiery urządzenie ma kosztować 799 dolarów amerykańskich, czyli mniej więcej 2,500 złotych. Jakimi parametrami niemało kosztujący tablet będzie przyciągał klientów?

Lenovo ThinkPad Tablet 2 trafi do sprzedaży już 26 października, a więc za niewiele ponad miesiąc. Urządzenie będzie miało zainstalowany nowy system operacyjny Windows 8 w wersji Pro, pakiet Office 2013 i co warte uwagi – klawiaturę w zestawie. Tym samym tablet Lenovo będzie poważną konkurencją dla tabletu Surface Pro firmy Microsoft, który kosztuje 799 dolarów, jednak dokupić do niego musimy klawiaturę za dodatkowe 199 dolarów. Najprawdopodobniej będzie możliwość zakupu Lenovo ThinkPad Tablet 2 za niższą cenę bez klawiatury, jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Osoby zainteresowane zakupem tabletu z pewnością powinny zwrócić uwagę na parametry nowej propozycji od Lenovo. Ekran o przekątnej 10,1 cala oferuje rozdzielczość 1366x768 pikseli. Procesor to jednostka Intel Atom Clover Trail pracujący z częstotliwością 1,8 GHz. W obudowie tabletu znajdziemy trzy wejścia USB, jedno HDMI oraz Ethernet.

Wraz z nadchodzącą premierą systemu operacyjnego Windows 8 możemy spodziewać się wysypu nowych modeli komputerów i urządzeń mobilnych na rynku. Jak widać po zapowiedzi Lenovo, producenci konkurować będą ze sobą nie tylko parametrami, lecz także ceną i listą akcesoriów dodawanych do urządzenia przy zakupie – a to dobry znak dla nas, konsumentów. Do końca roku z pewnością na sklepowych półkach pojawi się wiele nowych, wartych rozważenia ofert - wystarczy poczekać.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftLenovo