Tablety

Notebook z wbudowanym tabletem graficznym i tablet z zewnętrznym GPU

Kamil Pieczonka
Notebook z wbudowanym tabletem graficznym i tablet z zewnętrznym GPU
7

Wygląda na to, że producenci notebooków szykują się już na targi CES 2022. Evan Blass, znany ze swoich licznych przecieków na temat smartfonów, tym razem pokazał zdjęcia kilku ciekawych notebooków.

Lenovo ThinkBook Plus z tabletem graficznym

Bardzo interesująco zapowiada się między innymi Lenovo ThinkBook Plus. Byłaby to już trzecie generacja tego modelu, ale tym razem zamiast wyświetlacza e-Ink na górnej części pokrywy komputera, zamontowano kolorowy wyświetlacz obok klawiatury. Ma to być model stworzony głównie z myślą o grafikach, bo ten niewielki ekran jest nie tylko dotykowy, ale obsługuje również rysik. Z tego samego powodu cały ThinkBook Plus ma dosyć nietypowe rozmiary, główna matryca ma przekątną 17 cali, ale wygląda na to, że jest to ekran bardziej panoramiczny niż 16:9. Dokładnej specyfikacji jeszcze nie znamy, ale z pewnością jest to całkiem interesująca, choć niszowa propozycja.

Dodatkowy ekran obok klawiatury od kilku generacji oferuje już między innymi ASUS, ale do tej pory nikt nie pomyślał o tym, aby zintegrować w ten sposób tablet graficzny. Gruba odbiorców nie będzie pewnie szeroka, ale też nie jest to urządzenia stworzone z myślą o masowej sprzedaży, a raczej pokaz możliwości. Pokrzywdzone mogą się czuć tylko osoby leworęczne...

ASUS ROG Flow Z13

Jeszcze ciekawiej zapowiada się natomiast nowa oferta ASUSa, który ponownie w tym roku chce nas zaskoczyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Po pierwsze w sprzedaży pojawią się słuchawki typu TWS sygnowane logo ROG oraz nowy notebook z serii Zephyrus Duo, ale tym razem w rozmiarze 16 cali. Dodatkowy wyświetlacz zamontowany nad klawiaturą delikatnie unosi się nad obudową notebooka co pozytywnie wpływa na możliwości systemu chłodzenia i daje też większą powierzchnię roboczą dla użytkownika.

Na mnie osobiście największe wrażenie jednak zrobił konkurent dla tabletów Microsoft Surface. Wygląda na to, że ASUS chce wrócić na rynek tabletów z systemem Windows z przytupem. Jeśli nazwa ROG Flow Z13 może coś sugerować, to wygląda na to, że ten tablet będzie mógł współpracować z zewnętrzną stacją dokującą wyposażoną w dedykowaną kartę graficzną. Zapewni tym samym topową wydajność w bardzo kompaktowej obudowie. Mam nadzieję, że faktycznie taki produkt zobaczymy za kilka tygodni i trafi on również do sklepów na początku przyszłego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu