Lenovo

Lenovo pokazało nowe Chromebooki, ThinkPady oraz matę do bezprzewodowego ładowania laptopa

Paweł Winiarski
3

Targi MWC nie są jeszcze tym, co pamiętam z poprzednich lat - nie znaczy to jednak, że producenci nie pokazują na nich nowego sprzętu. Wręcz przeciwnie - Lenovo zaprezentowało właśnie kilka nowych sprzętów.

Nowy ThinPad X1 Extreme Gen4 oraz ThinkPad L13 Gen 2 i L13 Yoga Gen 2

W środku znajdziemy nowe procesory Intela 11. generacji, aż do modelu i9 serii H ( z technologią vPro.) Maksymalna konfiguracja, to również karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3080, 64 GB pamięci RAM, dwa dyski SSD o pojemności 2TB. Ekran ma 16, maksymalną rozdzielczość 4K, obsługuje Dolby Vision. Dostępna jest też nowa kamera FullHD, podwójny mikrofon z systemem redukcji szumów i głośniki obsługujące Dolby Atmos. Opcjonalnie dostępna będzie również łączność 5G. Całość waży 1,81 kg.

ThinkPad L13 Gen 2 i L13 Yoga Gen 2 napędzają natomiast procesory AMD Ryzen 5000. Wraz z nimi Lenovo pokazało mobilny monitor ThinkVision M15.

Chromebooki z serii IdeaPad

Lenovo pokazało również nową linię chromebooków - IdeaPad 5i Chromebook (14”, 6) oraz IdeaPad Flex 5i Chromebook (13”, 6). Pierwszy z nich posiada w środku Intel Core i5 11. generacji i dysk SSD z maksymalną pojemnością 512 GB. Sprzęt posiada 14-calowy dotykowy wyświetlacz IPS FullHD z maksymalną jasnością 300 nitów, za dźwięk odpowiedzialny jest system głośników stereo certyfikowany przez Waves MaxxAudio. Komputer waży 1,42 kg i ma działać do 10 godzin na jednym ładowaniu.

IdeaPad Flex 5i Chromebook (13”, 6) to również procesor Intel Core i5 11. generacji, podobnie jak większy model ma 8 GB pamięci RAM LPDDR4X oraz dysk SSD o pojemności 512GB. Ekran to dotykowy IPS FullHD o przekątnej 13,3 cala oraz jasności maksymalnej 250 nitów. Komputer waży 1,35 kg i ma działać na jednym ładowaniu do 10 godzin.

Nowe akcesoria Lenovo

Firma postanowiła rozszerzyć portfolio swoich produktów o nową serię Lenovo Go. Pokazano parującą się z maksymalnie trzema urządzeniami myszkę Lenovo Go Wireless Multi Device Mouse oraz zestaw do ładowania Lenovo Go USB-C Wireless Charging Kit, który dzięki technologii Power-by-Contact jest w stanie naładować 13 i 14 calowe laptopy. Działa to dość specyficznie - specjalną matę podłącza się do ładowarki 45 lub 65, a odbiornik w postaci równie specjalnego paska przyczepiamy na spód komputera, a przewód do portu USB-C w laptopie. Dość dziwne rozwiązanie, ale może znajdzie swoich amatorów. Ale to nie wszystko...

Są nauszne i douszne słuchawki, myszki, ergonomiczna "łamana" klawiatura i oddzielny blok numeryczny - przydatny, jeśli nie posiadacie takiego w swoim laptopie. Ergonomiczna ma być również pionowa myszka Lenovo Go Wireless Vertical Mouse.

Firma wzięła sobie jak widać do serca zmiany na rynku pracy, nowe akcesoria wydają się być zaprojektowane do jak najwygodniejszej pracy zdalnej lub hybrydowej. Jestem bardzo ciekawy czy Lenovo przebije się z nimi na rynku, nie jest bowiem pierwszą firmą, która stwierdziła w ostatnich miesiącach, że to najlepszy czas na doposażenie ludzi w dodatkowe urządzenia ułatwiające i usprawniające pracę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu