Laptop

Apple Ci tego nie da, notebook z wbudowanymi bezprzewodowymi słuchawkami

Kamil Pieczonka
Apple Ci tego nie da, notebook z wbudowanymi bezprzewodowymi słuchawkami
17

W najbliższym czasie pojawi się wiele nowych modeli notebooków z racji premiery procesorów Intel Tiger Lake. Producenci zdają się poszukiwać zatem coraz to nowych rozwiązań, którymi można przyciągnąć uwagę nabywców. Na taki właśnie pomysł wpadło Lenovo.

Lenovo Thinkbook 15 Gen2

Nie oszukujmy się, druga generacja Thinkbooka 15 od Lenovo z procesorami Intel Tiger Lake i AMD Ryzen 4000 nie przyciągnęła by naszej uwagi gdyby nie jeden mały fakt. Komputer będzie mógł opcjonalnie zostać wyposażony w bezprzewodowe słuchawki, które można trzymać w specjalnym "pojemniku" w notebooku. To jednak nie wszystko, słuchawki w ten właśnie sposób się również ładują, a dodatkowo są automatycznie parowane z komputerem. Wystarczy je wyciągnąć i zacząć używać, w dowolnym momencie. Niby proste rozwiązanie, ale nikt wcześniej na to nie wpadł, nawet Apple, które z pudełka z iPhone'm usunie teraz nawet ładowarkę ;-).

Pod względem inżynieryjnym to też nie jest prosta kwestia, bo dzisiejsze notebooki są bardzo smukłe i Lenovo musiało poradzić sobie z ograniczoną ilością miejsca. Całość jednak prezentuje się perfekcyjnie. Wracając jednak do specyfikacji, model oznaczony jako Gen2i będzie bazował na rozwiązaniu Intela z układem graficznym Intel Xe, natomiast Gen2 AMD to notebooki korzystające z układów Ryzen 4000 i GPU Vega. Poza tym oba modele mogą być wyposażone w ekran FullHD o przekątnej 15,6 cala również z opcją dotykową, 40 GB pamięci RAM, dysk SSD 1TB lub HDD 2 TB, podstawowy zestaw portów oraz WiFi 6 i Bluetooth 5.

Notebook będzie ważył około 1,7 kg (różnice wynikają ze specyfikacji) i może być wyposażony w baterię o pojemności 45 lub 60 Wh, która zapewnia odpowiednio 6 lub 8 godziny pracy. Co jednak ważniejsze w obu wersjach dostępne będzie szybki ładowanie Rapid Charge. Ceny Thinkbooka 15 zaczynają się od 949 USD, a sklepach pojawi się w październiku.

Lenovo Thinkpad X1 Fold

Lenovo do oferty wprowadzi też zapowiadany na początku roku model Thinkpad X1 Fold, który jest niczym innym jak notebookiem ze składanym ekranem OLED. Wyświetlacz ma przekątną 13,3 cala i jest de facto sporym tabletem. Rozdzielczość ekranu to 2048x1536 pikseli (4:3), a w środku znajdzie się hybrydowy procesor Intela (z 1 szybkim rdzeniem i 4 wolniejszymi, ale oszczędnymi), 8 GB pamięci RAM, dysk SSD 1 TB, kamera do wideo rozmów o rozdzielczości 5 Mpix oraz 2 porty USB typu C. Bateria o pojemności 50 Wh ma wystarczyć na 11 godzin pracy, a do dyspozycji mamy WiFi 6 i opcjonalną łączność 4G/5G. Urządzenie można już zamawiać, ale trzeba przygotować 2499 USD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu