Moje przemyślenia

Lenovo IdeaPad i ThinkPad - a co to takiego?

Szymon Barczak
Lenovo IdeaPad i ThinkPad - a co to takiego?
6

Lenovo, firma która w 2005 roku przejęła dział komputerów PC IBM, postanowiła wejść na rynek mobilny. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat dwóch tabletów tego producenta. Jest to IdeaPad i ThinkPad. Będą to urządzenia zbudowane na bazie wysokiej jakości podzespołów. Tablety te pomimo te...

Lenovo, firma która w 2005 roku przejęła dział komputerów PC IBM, postanowiła wejść na rynek mobilny. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat dwóch tabletów tego producenta. Jest to IdeaPad i ThinkPad. Będą to urządzenia zbudowane na bazie wysokiej jakości podzespołów. Tablety te pomimo tego, że nie trafiły jeszcze na rynek konsumencki, zostały już zaprezentowane na oficjalnym kanale YouTube firmy. Urządzenia te zasilą sporą już rodzinę tabletów bazujących na Androidzie.

IdeaPad będzie standardowym tabletem takim jak na przykład iPad. Na jego wyposażeniu znajdzie się Android 3.1, gigahercowy, dwurdzeniowy układ Tegra 2 , 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800, do 1GB pamięci DDR2, do 64GB SSD, Bluetooth, 3G oraz 802.11b/g/n Wi-Fi.

Tablet będzie posiadał obsługę Flasha oraz multitouch. IdeaPadem będziemy mogli robić zdjęcia otoczeniu, jak i sobie - w urządzenie zostaną wbudowane dwie kamery. Z tyłu będzie to 5MP, z przodu - 2MP. Waga tabletu wynosić będzie 750 gram, praca baterii - do 10 godzin, a cena za model 32GB SSD - 499 dolarów.

Tablet pojawi się w sklepach w trzecim kwartale 2011 roku.

ThinkPad będzie natomiast swego rodzaju konkurencją dla Transformera od ASUSa, gdyż jedna z jego cech to możliwość podłączenia klawiatury. Wygląda to trochę inaczej, ale zasada działania jest podobna.

Tablet ten bazować będzie na podobnych podzespołach. Zauważalne różnice to czas pracy baterii - tu do 8 godzin oraz owa możliwość podłączenia klawiatury, która kosztować będzie 99 dolarów.

Sam ThinkPad pojawi się również w trzecim kwartale i również w cenie 499 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LenovoTabletythinkpad