Ciekawostki technologiczne

Lego pokazało ogromnego Titanica, który „rozpada” się na części

KK
Krzysztof Kurdyła
20

Firma Lego od czasu do czasu pokazuje ogromny komplet, kosztujący równie ogromne pieniądze. Tym razem padło na model Titanica, którego można rozsunąć na trzy, niezależne sekcje. 9090 klocków i cena 2799 zł chyba na każdym zrobią wrażenie.

Muszę przyznać, że gdy zobaczyłem informację o tym komplecie szczęka lekko mi opadła. Model Titanica w skali 1:200 jest po prostu imponujący i nie przypominam sobie innego, w którym odwzorowano by tak wiele detali. Dźwigi towarowe, mechanizmy kotwic i lin masztowych, liny kominów i całe mnóstwo innych drobiazgów robią duże wrażenie.

Titanic dziób

To wszystko to jednak nic, w porównaniu z tym, co kryje się we wnętrzu statku. Lego przygotowało model w taki sposób, aby w każdym momencie dało się go rozłożyć na trzy niezależne sekcje. Dzięki temu możemy obejrzeć wewnętrzną strukturę statku, z wieloma pokładami i rozbudowaną maszynownią. Silniki można sobie demontować, a jeśli są zamontowane, to poruszanie śrubami wymusza ruch ich tłoków.

Titanic siłownia

W jednej z sekcji odwzorowano też słynne wielkie schody i jadalnię. Przedstawiciele Lego poinformowali, że tworząc ten komplet, posiłkowali się historycznymi planami tego wspaniałego, choć pechowego statku.

Titanic mostek

„Projektowanie Lego Titanic z takim naciskiem na detale i w tak dużej skali pozwoliło nam stworzyć jedno z najtrudniejszych doświadczeń budowlanych” - oświadczono. Lego twierdzi, że ze względu na trudność budowy zaleca ten komplet tylko dorosłym użytkownikom. Cały model po zakończeniu składania będzie miał 1,35 metra długości, 16 cm szerokości i 44 cm wysokości i jest największym zestawem w historii firmy.

Przedsprzedaż Titanica rozpocznie się, nomen omen, 1 listopada, a do regularnej oferty komplet wejdzie 8 listopada. Cena, jak już wspomniałem na wstępie, wyniesie 2799 zł. Ktoś z Was się skusi?

Titanic całość

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu