Ciekawostki technologiczne

Chciałbym, żeby takie meble powstały lata temu! IKEA i LEGO połączyły siły

Konrad Kozłowski
Chciałbym, żeby takie meble powstały lata temu! IKEA i LEGO połączyły siły
3

IKEA coraz częściej współpracuje z innymi firmami, a to przekłada się na coraz ciekawsze produkty. Partnerstwo z LEGO przyniosło zupełnie nowy rodzaj mebli.

Wcześniej IKEA nawiązała współpracę z Sonosem, czego efektem są dwa głośniki Wi-Fi , które działają na tej samej zasadzie, co cały system audio partnera. Dzięki takiej współpracy na rynku pojawiły się nie tylko najtańsze, ale i najbardziej praktyczne głośniki Sonosa, ponieważ jeden z nich pełni rolę półki, a drugi jest lampką nocną. W efekcie oferta IKEI wzbogaciła się o zupełnie nową kategorię produktów. Teraz nadszedł czas na nowe partnerstwo iście skandynawskie. Duńczycy z LEGO współpracują z IKEĄ.

Głośniki Wi-Fi IKEA Symfonisk - recenzja. Jeśli kupujesz, to od razu dwa

BYGGLEK, czyli akcesoria z IKEI kompatybilne z LEGO

Zdaniem niektórych klocki LEGO to najmilej wspominana zabawka z dzieciństwa, a co więcej dużą część osób nawet po dorośnięciu kolekcjonuje je i składa przeróżne zestawy. IKEA postanowiła wyjść naprzeciw niesłabnącej popularności duńskich klocków i przygotowała kompatybilne z nimi elementy mebli. Dzięki zestawom Bygglek możliwe jest nie tylko wygodne przechowywanie klocków wewnątrz, ale przede wszystkimi nadbudowywanie klockami LEGO na pokrywce czy boku pojemnika.  Jesteśmy więc tylko o krok od stworzenia całych szafek czy biurek, które będą posiadały odpowiednie wyżłobienia kompatybilne z klockami LEGO. IKEA będzie sprzedawać też specjalne zestawy w swoich sklepach, by klient wrócił do domu z kompletem.

W IKEA zawsze wierzyliśmy w siłę zabawy. To ona pozwala nam dkrywać, eksperymentować i marzyć. Tam, gdzie dorośli często widzą bałagan, dzieci dostrzegają stymulujące i kreatywne środowisko. BYGGLEK pomoże wypełnić lukę między tymi dwoma opiniami, aby zapewnić bardziej kreatywną zabawę w domach na całym świecie. Ponadto kolekcja BYGGLEK doskonale pasuje do innych produktów IKEA, dzięki czemu kreatywność Twoich dzieci może stać się ładną i niepowtarzalną dekoracją w domu –  mówi Andreas Fredriksson, projektant IKEA.

IKEA obiera nowy kierunek - smart home

Kiedy nowość będzie dostępna w sklepach?

Kolekcja Bygglek to składa z czterech pojemników, każdy o innych wymiarach, oraz zestawu klocków. Co istotne, wszystkie klocki LEGO też są naturalnie kompatybilne z pojemnikami, więc jeśli posiadacie już jakieś zestawy, to będą one mogły być używane. IKEA rozpocznie sprzedaż zestawów Bygglek 1 października w sklepach stacjonarnych oraz na ikea.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu