Off topic

Peugeot 9X8 z klocków LEGO na 100-lecie wyścigów w Le Mans

Piotr Kurek
Peugeot 9X8 z klocków LEGO na 100-lecie wyścigów w Le Mans
2

Peugeot 9X8 w wersji LEGO został zaprezentowany podczas pierwszego wyścigu FIA World European Championship w Portugalii, zanim prawdziwy samochód wyjedzie na tory w ramach 24-godzinnego wyścigu Le Mans w dniach 10-11 czerwca.

Zestawy LEGO Technic wynoszą "klockowe" hobby na inny poziom. A wszystko za sprawą elementów mechanicznych (skrzynie biegów, koła, osie, itp) pozwalającym na dużo więcej niż statyczne zestawy. Niektóre z nich współpracują z aplikacją CONTROL+ łączącą się z wieloma elementami silnikowymi wybranych modeli. LEGO Technic to nie tylko zabawa dla młodych. W katalogu firmy znajdziecie też sporą kolekcję przeznaczoną dla dorosłych. Takim zestawem jest zaprezentowany właśnie samochód Peugeot 9X8, który jest wzorowany na nowym hipersamochodzie hybrydowym, który już w czerwcu wyjedzie na ulice w ramach 24-godzinnego wyścigu Le Mans obchodzącego w tym roku 100 rocznicę. Samochód zadebiutuje w klasie LMH mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych, a jego mniejsza wersja z klocków LEGO ozdobi mieszkanie fana wyścigów.

Nasza współpraca z Grupą LEGO rozpoczęła się w styczniu 2022 roku, 5 miesięcy przed ujawnieniem prawdziwego samochodu PEUGEOT 9X8. Pełne dopracowanie projektu z zespołami technicznymi i projektowymi zajęło rok, co pozwoliło nam bezpośrednio przełożyć szczegóły techniczne PEUGEOT 9X8 na model LEGO Technic. Dla obu marek bardzo ważne było stworzenie modelu, który jest tak realistyczny, jak to tylko możliwe. Zespoły PEUGEOT, Peugeot Sport i LEGO odbyły liczne spotkania dotyczące opracowania zawieszenia i systemów hybrydowych, których nie da się odtworzyć ze zdjęć. Dziękujemy Grupie LEGO za ten projekt, jesteśmy bardzo dumni i pod wrażeniem efektu końcowego, który jest ponad nasze wyobrażenia.

- mówi Olivier Jansonnie, dyrektor techniczny Peugeot Sport.

LEGO Technic Peugeot 9X8 to konstrukcja mierząca 50 cm długości, 22 cm szerokości i 13 cm wysokości składająca się z 1775 elementów. Pozwala na zbudowanie systemu hybrydowego, w tym silnika tłokowego V6. W modelu pojawiają się otwierane drzwi, układ kierowniczy oraz zawieszenie z przodu i z tyłu zaprojektowane specjalnie. Zestaw zawiera elementy które świecą w ciemności, oddając atmosferę prawdziwego 24-godzinnego wyścigu.

Hołd dla hybrydowego hipersamochodu. LEGO Technic Peugeot 9X8

Zestaw LEGO Technic Peugeot 9X8 dostępny będzie do kupienia już 1 maja za 949,99 zł w oficjalnym sklepie LEGO i zapewne u partnerów, gdzie można spodziewać się nieco niższej ceny. Dodatkowo, w ramach trwającej akcji z okazji przerwy wakacyjnej, za wydanie 700 zł w oficjalnym sklepie LEGO otrzymacie w prezencie Doniczkę z ulubionymi wiosennymi kwiatami. Wśród nich znalazły się m.in. kwiaty wiśni, kraspedie i inne. Oferta obowiązuje od 14 do 24 kwietnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news