Ciekawostki technologiczne

60. urodziny świętowane zestawem LEGO? McLaren jest na tak!

Kacper Cembrowski
60. urodziny świętowane zestawem LEGO? McLaren jest na tak!
0

Świętowanie urodzin nowym zestawem LEGO jest doskonałą decyzją — i okazuje się, że McLaren też tak uważa.

60. urodziny marki McLaren = nowy zestaw LEGO

McLaren Automotive oraz LEGO Group przedstawiają pierwszy podwójny zestaw Speed Champions z hiper- i supersamochodami McLaren. W zestawie znajduje się legendarny supersamochód McLaren F1 LM z lat 90. oraz najnowszy hipersamochód McLarena – Solus GT. Podwójny zestaw ukazuje się na rynku w 60-lecie założenia marki przez kierowcę wyścigowego i inżyniera Bruce McLarena.

Źródło: McLaren / LEGO

Zestaw jest stworzony przede wszystkim z myślą o fanach motoryzacji, gdyż zadbano o wiele szczegółów, których celem jest oddanie ducha marki. Każdy z tych produktów LEGO jest wyrazem szacunku dla innowacji technologicznych oraz języka stylistycznego McLarena i uwzględnia detale charakterystyczne dla rzeczywistych samochodów, w tym kolor lakieru Papaya Orange modelu F1 LM, centralne umiejscowienie fotela kierowcy i kanały chłodzenia.

Podobnie w przypadku drugiego samochodu. Solus GT także posiada umiejscowiony w centrum kokpitu fotel kierowcy oraz tylny spoiler o dużej sile docisku — te wszystkie elementy sprawiają, że jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów supersamochodów McLarena.

Źródło: McLaren / LEGO

Poza dokładnością — dużo składania

Zestaw składa się z 581 elementów oraz dwóch minifigurek LEGO, czyli kierowców ubranych w kombinezony wyścigowe. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że to nie jest pierwszy wspólny projekt tych firm. Początek współpracy LEGO Group oraz McLarena sięga 2015 roku. Dzięki niej powstało dotychczas sześć samochodów McLarena w ramach kolekcji Speed Champions oraz dwa modele w wersji LEGO Technic.

Jak oceniacie ten model LEGO? Zamierzacie kupić dwa kultowe modele McLarena w klockowej i — trzeba przyznać — naprawdę eleganckiej wersji? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: McLaren / LEGO

Źródło: Informacja prasowa

Grafika wyróżniająca: Ryan Wallace / Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news