Ciekawostki technologiczne

Już wiem, dokąd chcę zajrzeć - Lego House w Danii otwarty!

Konrad Kozłowski
Już wiem, dokąd chcę zajrzeć - Lego House w Danii otwarty!
2

Kiedy ostatnio bawiliście się LEGO? Ja przyznam się do tego, że stosunkowo niedawno, bo wczoraj. Dlaczego? O tym dowiecie się już jutro. Ale chyba każdy z nas miał styczność z klockami legendarnej już firmy, która nareszcie ukoronowała wieloletnią działalność budując Lego House w miejscu, gdzie zaczęła się jej historia.

Otwarty właśnie dziś budynek, to 21 białych bloków, które z zewnątrz pokryto fasadą przypominającą niewielkie klocki. W sumie, mowa tu o aż 12 tysiącach kwadratowych powierzchni, którą podzielono na kilka stref. Nie zabrakło tu restauracji, firmowego sklepu i placu LEGO Square. Oczywiście kluczowymi strefami są te zwane "doświadczalnymi", gdzie możemy przyjrzeć się wystawom (200 najbardziej kultowych zestawów w historii), galerii budowli oraz odwiedzieć obszary zabaw.

Są dokładnie cztery i każdy z nich utrzymany jest w innej kolorystyce odpowiadając aspektom fundamentów każdego zestawu Lego, czyli nauce i zabawie:

  • czerwona - umiejętności twórcze
  • niebieska - poznawcze
  • zielona - społeczne
  • żółta - emocjonalne

- Przez wiele lat marzyłem o stworzeniu miejsca, które zapewni naszym gościom najwyższej jakości doświadczeń i przeżyć płynących z zabawy klockami LEGO. Tworząc LEGO House, celebrujemy potęgę kreatywności i siłę nauki poprzez zabawę. Gdy dzieci bawią się, uczą się podstawowych i niezbędnych umiejętności, takich jak kreatywność, współpraca i umiejętności rozwiązywania problemów. W centrum wszystkich doświadczeń zabawy klockami LEGO - od pudełek klocków LEGO, które dzieci mają w domu, po ten fantastyczny koncept - LEGO House, którego powstanie dziś świętujemy - jest unikalny i ponadczasowy klocek LEGO. Dzięki klockom LEGO możesz twórczo wyrazić siebie i stworzyć wszystko, co tylko zrodzi się w twojej wyobraźni. Możliwości są nieskończone, a nigdzie indziej na świecie nie można doświadczyć tego w taki sposób, jak właśnie w LEGO House. - właścicieli firmy LEGO, Kjeld Kirk Kristiansen

Warto nadmienić, że w Billund, gdzie rozpoczęła się historia Lego, obecny jest już Legoland. Drugiej takiej miejscowości na świecie nie ma - fani klocków z pewnością juz teraz przygotowują się do wizyty w Lego House. Dzisiejszą uroczystość otwarcia zaszczyciła swoją obecnością rodzina królewska - Książę Fryderyk i Księżna Mary. Byli jednymi z 375 specjalnych gości. Firma spodziewa się, że w ciągu roku do Lego House zawita co najmniej 250 tysięcy turystów. O tym, gdzie się znaleźli, dowiedzą się już na lotnisku, ponieważ własnie tam czekać na nich będzie ogromny klocek Lego, z którego wychodzi osiem promieni świetlnych. Dlaczego akurat tyle? To oczywiście odniesienie do liczby wypustek na klasycznym klocku (2x4) Lego.

Lego w ostatnich latach, to przede wszystkim współpraca z wielkimi markami, jak chociażby Star Wars. Postarano się też o przygotowanie produktów mających pokazać bycie na bieżąco - Lego Boost ma pozwolić najmłodszym na budowanie i programowanie robotów. Mimo wszystko, firma wciąż miewa problemy, gdyż cyfrowe rozrywki coraz częściej biorą górę nad tradycyjnymi zabawami.

Czy uważam się za AFOL (adult fan of Lego)? Nie jestem pewien, ale chyba tak...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu