Felietony

Legendarny Carmageddon zmierza na iOS i Androida!

Konrad Kozłowski
Legendarny Carmageddon zmierza na iOS i Androida!
2

Dzisiejszego ranka ogłoszone zostało, że znana (chyba) wszystkim gra Carmageddon pojawi się na systemach iOS i Android już tego lata. Proces przenoszenia gry na urządzenia mobilne towarzyszy tworzeniu gry Carmageddon: Reincarnation i trwa już od jakiegoś czasu, ale prace mają się ku końcowi. Najważn...

Dzisiejszego ranka ogłoszone zostało, że znana (chyba) wszystkim gra Carmageddon pojawi się na systemach iOS i Android już tego lata. Proces przenoszenia gry na urządzenia mobilne towarzyszy tworzeniu gry Carmageddon: Reincarnation i trwa już od jakiegoś czasu, ale prace mają się ku końcowi. Najważniejszą informacją jest to, że gra dostępna będzie w App Store i Google Play za darmo przez pierwsze 24 godziny. Ma to być sposób odwdzięczenia się wszystkim za wkład w zbieraniu funduszy na rozwijanie gry Carmageddon: Reincarnation.

Carmageddon będzie maksymalnie dostosowany do obsługi ekranów dotykowych, a użytkownik będzie miał do wyboru kilka sposobów sterowania podczas gry. Nowością mają być "system intuicyjnych gestów", który umożliwiać będzie naprawę auta gracza. Nie zabraknie opcji AutoReplay, dzięki której będzie można obejrzeć, ale także zapisać filmy z naszej rozgrywki. Dostępne będzie także bezpośrednie wrzucenie filmiku na YouTube.

Zapewniona będzie także integracja z Game Center w systemie iOS - możliwe więc będzie rywalizowanie ze znajomymi poprzez sieć- dostępne będą osiągnięcia i tzw. "leaderboardy". W przypadku systemu iOS gra będzie aplikacją uniwersalną, więc po jednorazowym zakupie będziemy mogli cieszyć sie grą na iPhonie/iPodzie touch, a także iPadzie. Odnośnie Androida warto powiedzieć, że nie wszystkie urządzenia będą wspierane - lista tych kompatybilnych urządzeń jeszcze nie została udostępniona.


http://youtu.be/jKjEfS0IRT8

Gra na filmiku prezentuje się świetnie - sterowanie jest rzeczywiście uproszczone do granic możliwości. Widać również, że obsługa gestów multitouch będzie wykorzystywana w bardzo fajny sposób, ułatwiając rozgrywkę. Ostatnimi czasy całkiem popularne stało się udostępnianie znanych tytułów z innych platform na urządzenia mobilne. Owszem, sterowanie w takich grach nie zawsze jest wygodne, ale po niedługim czasie można się przyzwyczaić i czerpać pełną radość z gry.

Kampania fundowania Carmageddon: Reincarnation w serwisie KickStarter przerosła oczekiwania samych twórców gry. Nic dziwnego - zainwestowanie minimum 15 dolarów w rozwój gry będzie owocowało dostępem do tego tytułu w platformie Steam. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na dorzucenie jeszcze 10 dolarów, zostaniemy obdarowani dostępem do poprzednich wersji Carmageddonu w serwisie GoG.com.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidiOScarmageddon