Moje przemyślenia

Thorgala pamiętacie ? Co się dzieje w świecie Polskich komiksów?

GM
Grzegorz Marczak
10

Wychowałem się na Tytusie Romku i Atomku oraz na Thorgalu. W czasach bez internetu, czarno białej telewizji z kilkoma kanałami komiksy były czymś niesamowitym. Szczególnie zapadły mi w pamięć dwa wyżej wymienione tytuły, których byłem wielkim fanem czekającym na każdy nowy odcinek. Zresztą kolekcje...

Wychowałem się na Tytusie Romku i Atomku oraz na Thorgalu. W czasach bez internetu, czarno białej telewizji z kilkoma kanałami komiksy były czymś niesamowitym. Szczególnie zapadły mi w pamięć dwa wyżej wymienione tytuły, których byłem wielkim fanem czekającym na każdy nowy odcinek. Zresztą kolekcje komiksów Chmielewskiego mam do dziś, choć moje dzieci nie wykazują tą formą opowieści specjalnego zainteresowania.

Piszę o tym dlatego, że w programie Artura AK74 gościem był twórca komiksów Michał „ŚLEDZIU” Śledziński. W rozmowie dowiadujemy się ciekawych informacji o rynku komiksów w Polsce, niestety różowo to nie wygląda i nic nie zapowiada poprawy tej sytuacji. Choć wszyscy upatrują szansy w iPadach i tabletach, które wydaje się że idealnie nadają się do konsumpcji komiksów. Osobiście mam co do tego mieszane uczucia ale zobaczymy.

Zapraszam do obejrzenia wywiadu.

Część I
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iFPXT8Y31ms

Cześć II
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kfG-HZ984Fg

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu