Moje przemyślenia

Kolejna awaria Facebooka

GU
Grzegorz Ułan
19

Wygląda na to, że ten najpopularniejszy serwis społecznościowy zaliczył kolejną, dość poważną awarię. Jak raportuje TechCrunch problemy zaczęły się o 5:46 wg czasu w USA i Kanadzie i trwały ponad dwie godziny. Jak to wygląda u nas obecnie? Na niektóre konta nie można się jeszcze zalogować. Wyskak...

Wygląda na to, że ten najpopularniejszy serwis społecznościowy zaliczył kolejną, dość poważną awarię. Jak raportuje TechCrunch problemy zaczęły się o 5:46 wg czasu w USA i Kanadzie i trwały ponad dwie godziny. Jak to wygląda u nas obecnie? Na niektóre konta nie można się jeszcze zalogować.

Wyskakuje następujący komunikat:

Strona główna bez zalogowania działa, wygląda na to, że my przespaliśmy te problemy, czego nie można powiedzieć o użytkownikach za oceanem. Fakt, iż taka wpadka zdarza się po raz kolejny w odstępie dwóch miesięcy, tak dużemu przedsięwzięciu, z którego korzysta blisko miliard użytkowników na świecie, nie świadczy najlepiej o tej firmie w kontekście przygotowania swojej infrastruktury do obsługi na taką skalę. Zapewne też pojawią się głosy krytyki związane z debiutem na giełdzie jako uzupełnienie tego całego fiaska.

O skali problemu może też świadczyć wyłączenie strony do sprawdzania dostępności innych serwisów, z powodu przekroczenia limitu zapytań - http://www.downforeveryoneorjustme.com/.

Powiedzcie jak to u Was wygląda, można zaczynać pracę? Facebook działa?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookawaria