Chrome

Launcher w Chrome to teraz świetny sposób na komunikację z kontaktami

Tomasz Popielarczyk
Launcher w Chrome to teraz świetny sposób na komunikację z kontaktami
17

Wprowadzony jakiś czas temu do Chrome launcher to rozwiązanie, które wyraźnie wskazuje na aspiracje Google w tym aspekcie. Za jego pomocą możemy uzyskać szybki dostęp do wszystkich zainstalowanych w przeglądarce aplikacji. To znaczne udogodnienie, które już niebawem ma zostać jeszcze udoskonalone po...

Wprowadzony jakiś czas temu do Chrome launcher to rozwiązanie, które wyraźnie wskazuje na aspiracje Google w tym aspekcie. Za jego pomocą możemy uzyskać szybki dostęp do wszystkich zainstalowanych w przeglądarce aplikacji. To znaczne udogodnienie, które już niebawem ma zostać jeszcze udoskonalone poprzez możliwość uruchamiania ich niezależnie od przeglądarki.

Okazuje się, ze to nie koniec funkcji launchera. Od pewnego czasu dysponuje on również wbudowaną wyszukiwarką i bynajmniej nie służy ona wyłącznie do znajdowania aplikacji w sytuacji, gdy posiadamy ich kilkanaście lub więcej. W ten sposób możemy również w banalnie prosty sposób komunikować się ze wszystkimi z naszej listy kontaktów.

Google poinformował o tym rozwiązaniu na profilu Chrome w Google+. Nowa funkcja pozwala za pomocą wbudowanej w launcher wyszukiwarki w szybki sposób znaleźć konkretną osobę, a także od razu uruchomić pocztę Gmail i przygotować wiadomość e-mail do niej lub nawiązać z nią rozmowę w Hangoutach. Niestety z tej ostatniej funkcji mogą skorzystać jedynie posiadacze Chrome OS. Na przeglądarkę Chrome pewnie jeszcze trochę będzie trzeba poczekać. Prędzej czy później rozwiązanie to powinno jednak pojawić się również i tutaj.

Ktoś powie, że to drobnostka. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić, ale jakże praktyczna! Google informuje, że nowa funkcja może jeszcze działać niestabilnie, ale to kwestia czasu, kiedy zostanie dostatecznie dopracowana. W przyszłości być może wyszukiwarka posłuży również do innych działań. Sympatycznie byłoby chociażby w ten sposób znajdować profile na Google+ wybranych osób. Z pewnością spektrum możliwości launchera na wyszukiwaniu kontaktów się nie kończy.

Launcher ma szansę stać się kolejnym kluczem do zintegrowania Windowsa z usługami Google. Teoretycznie mówi się tutaj głośno o tym rozwiązaniu w kontekście Chromebooków, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kalifornijski gigant usprawnia ten mechanizm również z myślą o innych platformach. Szczególnie mam tutaj na myśli system Windows 8, gdzie Chrome Aura jest właściwie niczym innym jak działającym na pełnym ekranie Chrome OS ze zintegrowanym i w pełni funkcjonalnym launcherem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromekontaktylauncher