Google

Widzieliście już jak szybko można teraz utworzyć nowe pliki w Dokumentach Google?

Kamil Świtalski
Widzieliście już jak szybko można teraz utworzyć nowe pliki w Dokumentach Google?
6

Dokumenty Google to fantastyczne narzędzie, po które chętnie sięgają użytkownicy z całego świata. Od teraz ich tworzenie staje się jeszcze łatwiejsze!

Pakiet Microsoft Office dla wszystkich potrzebujących zaawansowanych funkcji arkuszy kalkulacyjnych czy edytorów tekstów to narzędzia, bez których nie mogą się obyć. Ale niektórym wystarczają podstawowe funkcje -- i tutaj od kilku lat ulubieńcami zostają Dokumenty Google (z których wielu korzysta już z poziomu Dysku Google) – ale niezależnie od platformy przez którą je uruchamiamy, zawsze musimy swoje odklikać. Chociaż... właściwie to nie musimy, bo nowe dokumenty można uruchomić bezpośrednio z poziomu paska adresu: jak?

Zobacz też: Dokumenty Google z edycją plików Office stają się faktem!

Jak najszybciej utworzyć plik w Dokumentach Google?

By w mgnieniu oka stworzyć nowy dokument, arkusz kalkulacyjny, stronę, formularz czy plik z prezentacją bazujący na Dokumentach Google, wystarczy w pasku adresu wpisać:

  • doc.new, docs.new, document.new
  • sheet.new, sheets.new, spreadsheet.new
  • slide.new, slides.new, deck.new, presentation.new
  • site.new, sites.new, website.new
  • form.new, forms.new

i gotowe! Te proste adresy przeniosą nas w mgnieniu oka do strony z nowym plikiem, przez co nie będziemy musieli tracić czasu na dodatkowe przeklikiwanie się między kolejnymi częściami interfejsu. Naturalnie by móc skorzystać z tych niepozornych adresów, w przeglądarce gdzie chcemy uruchomić tę opcję, musimy być zalogowani naszym kontem Google. A jeżeli nie jesteśmy, strona przeniesie nas do formularza, byśmy mogli to uczynić.

Zobacz też: Nowe funkcje w narzędziach Google, inteligentne odpowiedzi i sprawdzanie gramatyki

Rozwiązanie idealne w swojej prostocie

Nie jest to żadna czarna magia, a po prostu kreatywne wykorzystanie domeny .new — ale jak widać, Google wykrzesało z niej naprawdę fajne rzeczy. I fajnie, bo w końcu chodzi tu przede wszystkim o wygodę, prawda?

Zobacz też: Google Discover sposobem na wyświetlanie najciekawszych informacji  

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu