Google

Google Discover sposobem na wyświetlanie najciekawszych informacji

Piotr Kurek
Google Discover sposobem na wyświetlanie najciekawszych informacji
7

Wyszukiwarka Google przyzwyczaiła nas do wszechobecnej bieli. Teraz ma się to zmienić dzięki nowościom, jakie trafią na stronę główną. Najpierw na ekranach urządzeń mobilnych, a z czasem być może i na komputerach.

Google jako strona domowa? Myślę, że większość z nas witana jest przez tę wyszukiwarkę po uruchomieniu przeglądarki internetowej bez różnicy, czy na urządzeniu mobilnym, czy też na komputerze. Jak Google wygląda — każdy widzi. Dominacja bieli, pasek wyszukiwania na środku, odnośniki do naszego profilu i kilka informacji dodatkowych. Nic szczególnego — i tak przez długie lata wyglądała nasza rzeczywistość.

Zobacz też: Gmail bije rekordy popularności – i raczej nikogo to nie powinno dziwić

Google Discover to najnowsze narzędzie ułatwiające poruszanie się po zakamarkach internetu, które firma przedstawiła światu w zeszłym miesiącu, przy okazji obchodów 20-lecia założenia firmy. Jednak nie jest ono całkowicie nowe — Discover to przemodelowane Google Feed zaprezentowanego w zeszłym roku, które poprzednio nazywało się Google Now. Strumień wiadomości wyświetlający najciekawsze artykuły i linki na podstawie naszych zainteresowań i historii wyszukiwania zmienia się od lat. Wygląda na to, że najnowsza odsłona zostanie z nami na dłużej. Tym razem jako element strony głównej, pod paskiem wyszukiwania.

Strona główna Google, w wersji mobilnej, doczekała się odświeżonych wizualnie kart wyświetlających nie tylko najnowsze, ale i najważniejsze informacje z wielu dziedzin — od polityki, poprzez technologię, sport, rozrywkę, na pogodzie kończąc. Nie zabraknie także rekomendacji filmów z serwisu YouTube. W zależności od ustawień i własnych upodobań, Discover będzie wyświetlało skrojone dla naszych upodobań artykuły bez konieczności ich wyszukiwania. Wszystko w bardzo czytelny i wygodny sposób — z wyraźnymi nagłówkami, podsumowaniami i możliwością edytowania sposobu wyświetlania tego typu treści w przyszłości. Zadbano także, by każda z kart znajdowała się w konkretnej kategorii. Te oznaczone są  specjalną ikoną gwiazdki — po jej naciśnięciu przenoszeni zostaniemy do listy artykułów.

Zobacz też: Google udostępnia nowe narzędzia do zarządzania historią wyszukiwania

Na chwilę obecną zmiana strony głównej Google w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych dotyczy wyłącznie użytkowników wyszukiwarki w Stanach Zjednoczonych. Kwestią czasu jest uruchomienie nowych rozwiązań dostarczanych przez Discover w innych krajach, także w Polsce.

Źródło: 9to5Google oraz blog.google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu