7

Google Discover sposobem na wyświetlanie najciekawszych informacji

Google Discover
Wyszukiwarka Google przyzwyczaiła nas do wszechobecnej bieli. Teraz ma się to zmienić dzięki nowościom, jakie trafią na stronę główną. Najpierw na ekranach urządzeń mobilnych, a z czasem być może i na komputerach.

Google jako strona domowa? Myślę, że większość z nas witana jest przez tę wyszukiwarkę po uruchomieniu przeglądarki internetowej bez różnicy, czy na urządzeniu mobilnym, czy też na komputerze. Jak Google wygląda — każdy widzi. Dominacja bieli, pasek wyszukiwania na środku, odnośniki do naszego profilu i kilka informacji dodatkowych. Nic szczególnego — i tak przez długie lata wyglądała nasza rzeczywistość.

Zobacz też: Gmail bije rekordy popularności – i raczej nikogo to nie powinno dziwić

Google Discover to najnowsze narzędzie ułatwiające poruszanie się po zakamarkach internetu, które firma przedstawiła światu w zeszłym miesiącu, przy okazji obchodów 20-lecia założenia firmy. Jednak nie jest ono całkowicie nowe — Discover to przemodelowane Google Feed zaprezentowanego w zeszłym roku, które poprzednio nazywało się Google Now. Strumień wiadomości wyświetlający najciekawsze artykuły i linki na podstawie naszych zainteresowań i historii wyszukiwania zmienia się od lat. Wygląda na to, że najnowsza odsłona zostanie z nami na dłużej. Tym razem jako element strony głównej, pod paskiem wyszukiwania.

Google Discover

Strona główna Google, w wersji mobilnej, doczekała się odświeżonych wizualnie kart wyświetlających nie tylko najnowsze, ale i najważniejsze informacje z wielu dziedzin — od polityki, poprzez technologię, sport, rozrywkę, na pogodzie kończąc. Nie zabraknie także rekomendacji filmów z serwisu YouTube. W zależności od ustawień i własnych upodobań, Discover będzie wyświetlało skrojone dla naszych upodobań artykuły bez konieczności ich wyszukiwania. Wszystko w bardzo czytelny i wygodny sposób — z wyraźnymi nagłówkami, podsumowaniami i możliwością edytowania sposobu wyświetlania tego typu treści w przyszłości. Zadbano także, by każda z kart znajdowała się w konkretnej kategorii. Te oznaczone są  specjalną ikoną gwiazdki — po jej naciśnięciu przenoszeni zostaniemy do listy artykułów.

Zobacz też: Google udostępnia nowe narzędzia do zarządzania historią wyszukiwania

Na chwilę obecną zmiana strony głównej Google w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych dotyczy wyłącznie użytkowników wyszukiwarki w Stanach Zjednoczonych. Kwestią czasu jest uruchomienie nowych rozwiązań dostarczanych przez Discover w innych krajach, także w Polsce.

Źródło: 9to5Google oraz blog.google